- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolarski Tour de Pologne także w naszym powiecie

Drugi etap tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne będzie przebiegał przez powiat biłgorajski. W niedzielę 31 lipca, czołowi kolarze świata przejadą przez Józefów. Zobaczcie trasę przejazdu i czas planowanej wizyty w naszym powiecie.

- Reklama -

Wyścig rozpoczyna się 30 lipca z Kielc i ma nową trasę. Kolarze będą mieli do pokonania ponad 1200 kilometrów, w tym 14 262 metry przewyższeń, 15 Pemii Górskich PZU i 14 Premii Sprinterskich LOTOS oraz odcinek specjalny w Kazimierzu Dolnym.

Drugi etap (31.07) w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. Ten dzień rozpocznie się w Chełmie, trzecim pod względem liczby ludności mieście województwa lubelskiego. Na trasie do zdobycia będą, aż trzy Premie Lotne LOTTO. Pierwsza w Hrubieszowie, druga w Tomaszowie Lubelskim, Powiecie Tomaszowskim i ostatnia w Szczebrzeszynie, Powiecie Zamojskim. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie Premie Górskie PZU IV kat. Podjazd w Michalowie-Kolonii i zaraz po niej kolejna wspinaczka po Premię Górską PZU IV kat. w Sabaudii. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu, gdzie będą musieli pokonać blisko 9 kilometrową rundę wokół „perły renesansu”.

- Reklama -

Przed powiat biłgorajski i gminę Józefów, kolarze przejadą w niedzielne popołudnie. Organizatorzy przewidują, że w okolicach godziny 15:00. Wszystko zależy od prędkości z jaką będą pokonywać etap.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź