- Reklama -

- Reklama -

Koła Gospodyń Wiejskich już zniknęły?

Nabieramy podejrzeń, że w powiecie biłgorajskim nie ma już Kół Gospodyń Wiejskich. W niedzielę za tydzień w Biłgoraju ma się odbyć Przegląd Twórczości KGW. Fajna impreza, skierowana do całego powiatu, a zaśpiewa m.in. Eleni. Tylko, że chętnych do udziału nie widać. Drogie Panie, jest jeszcze sporo czasu, żeby się zebrać i zgłosić.

- Reklama -

Z tych oficjalnych statystyk Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wynika, że w 2021 roku w Polsce było 10 212 Kół Gospodyń Wiejskich. W samym województwie lubelskim jest ich 1297. Jeszcze dwa lata temu w powiecie biłgorajskim były zarejestrowane 54. Całkiem sporo, pytanie tylko ile z nich istnieje wyłącznie na papierze, a ile – w co nie wątpimy – cały czas prężnie działa. W najbliższą sobotę 25 czerwca będzie okazja, żeby to udowodnić.

Na placu przy kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju program będzie bogaty. Organizatorzy przygotowali również konkurs na najsmaczniejsza kremówkę papieską. Do wygrania  mikser, kuchenka mikrofalowa oraz zestaw garnków.

To przede wszystkim prezentacja tradycyjnych potraw znanych w powiecie biłgorajskim, to rękodzieło ludowe, wręczenie nagród i dyplomów, oraz koncert Eleni. Piosenkarki pochodzenia greckiego, bardzo popularnej w Polsce latach 80-tych. Wstęp na koncert jest oczywiście wolny.

- Reklama -

Najważniejsza informacja. Udostępniajcie, przekazujcie naszym Kołom Gospodyń Wiejskich i po prostu zgłaszajcie się Drogie Panie. To idealna okazja, żeby pokazać, że istniejecie, że działacie i że Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie biłgorajskim, wcale nie przeszły do historii. Zgłoszenia przyjmuje organizator, ks. Krystian Bordzań tel. 602 248 899.

„Nowa Gazeta Biłgorajska” gorąco zachęca nasze gospodynie do udziału w niedzielnym przeglądzie.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Członkini KGW mówi

    KGW istnieją i mają się bardzo dobrze. Nie mają obowiązku uczestnictwa w każdej imprezie a Jest ich teraz naprawdę mnóstwo. Szanowny redaktorze tego artykułu, sugerowanie, że działają tylko na papierze jest wielkim nietaktem, delikatnie rzecz ujmując. Na każdym pikniku i festynie na wsiach i w miasteczkach KGW są bardzo zaangażowane w organizację i przygotowywanie poczęstunku (działają społecznie – pozwolę sobie zaznaczyć). Więc uprzejmie proszę nie poddawać w wątpliwość pracy kół, nie mając o tym bladego pojęcia.

  2. Karolina mówi

    Żadna informacja do Kół o takim festynie nie dotarła, przynajmniej do naszego 🤔

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.