- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolędy rozbrzmiały w Hedwiżynie (FOTO)

Już po raz dwunasty w Hedwiżynie odbył się, 24 stycznia br. Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży.

„Jest cicho. Choinka płonie.

Na szczycie cherubin fruwa.

Na oknach pelargonie

Blask świeczek złotem zasnuwa,

a z kąta, z ust brata, płynie

kolęda na okarynie:

LULAJŻE, JEZUNIU,

- Reklama -

MOJA PEREŁKO,

LULAJŻE, JEZUNIU

ME PIEŚCIDEŁKO……”

Słowami wiersza „Podróż” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego powitała wszystkich obecnych na Przeglądzie Celina Skromak, dyrektor GOK w Biłgoraju. – Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków, godną kontynuacji dla większego przeżywania tajemnicy Nocy Betlejemskiej. Niech wspólny śpiew kolęd pomoże zachować w sercach uczestników atmosferę Wigilijnej Nocy i umocni wiarę w zwycięstwo dobroci, prawdy i piękna, które swe źródła mają w odwiecznej miłości wypływającej z ubogiego żłóbka w Betlejem – mówiła dyrektor.

Tradycyjnie już impreza rozpoczęła się inscenizacją jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie. Następnie przyszedł czas na występy konkursowe, które oceniało 14 jurorów złożonych z przedstawicieli wszystkich gminnych zespołów biorących udział w Przeglądzie. Zespoły oceniane były w dwóch kategoriach: młodzieżowe zespoły oraz zespoły śpiewacze.

Na scenie wystąpiły następujące zespoły młodzieżowe: Schola Dziecięca z Hedwiżyna, zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Soli oraz zespół wokalny z Gimnazjum w Gromadzie.

Przegląd rozpoczął zespół „Lawenda” ze Smólska, który jako ubiegłoroczny laureat wystąpił poza konkursem. Następnie na scenie zaprezentowali się: Zespół „Stok” z Hedwiżyna, Zespół KGW z Dąbrowicy, Zespół „Polne kwiaty” z Dyl, Zespół „Czeremcha” z Gromady, Zespół „Zorza” z Dereźni, Zespół „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego, Chór z Korytkowa Dużego, Zespół Śpiewaczy z Bidaczowa, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, Zespół Jarzębina z Bukowej, Zespół „Więź” z Soli, Zespół „Moje Nadrzecze”z Nadrzecza, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Poza konkursem zaprezentował się Zespół „Złota jesień” z Biłgoraja.

W kategorii zespołów młodzieżowych I nagrodę otrzymał zespół wokalny z ZSPiG w Gromadzie, a dwie drugie nagrody  ex aequo otrzymali: Scholka z Hedwiżyna i Zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół w Soli. W kategorii zespołów śpiewaczych wygrał zespół „Jarzębina” z Bukowej, drugą nagrodę wyśpiewał zespół „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego a trzecią Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Wyróżnieniem komisja uhonorowała Chór z Korytkowa Dużego.

Tego dnia wysłuchać można było koncertu kolęd w wykonaniu zespołu instrumentów dętych „Cieszanowski Sekstet” z Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie . Na zakończenie wszyscy bawili się z zespołem Ewenement.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.