- Reklama -

- Reklama -

Kolędowanie w Płusach (zdjęcia, film)

Koncertowi kolęd, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Koło Gospodyń Wiejskich w Płusach, przyświecało hasło „Hej kolęda, kolęda”.

- Reklama -

W remizie OSP w Płusach tego dnia zebrali się mieszkańcy miejscowości, zaproszeni goście i uczestnicy koncertu. Na scenie ze świątecznym repertuarem wystąpił zespół śpiewaczo-obrzędowy z Majdanu Starego, zespół ludowy z Majdanu Starego, zespół „Plejada” z Księżpola i zespół folkowy „Za horyzontem” z Zawadki. Było także kilka muzycznych niespodzianek. Zespół „Harfa” z Rakówki zaśpiewał razem z najmłodszymi rozśpiewanymi mieszkańcami wsi, natomiast chór męski „Klucz” z Majdanu Starego zaśpiewał wspólnie z zespołem „Konwalia” z Księżpola. Były także specjalne muzyczne życzenia dla wszystkich babć i dziadków z okazji ich święta.  Wszystkie zespoły wypadły bardzo dobrze, każdy zaprezentował się nieco inaczej i wykonał swoje ulubione utwory. Za udział w koncercie dziękowała wszystkim dyrektor GOK Wanda Irena Łysa, wręczając każdemu zespołowi symbolicznego „kolędnika”. Nie zabrało atrakcji „dla duszy”, było także coś „dla ciała”. Gospodynie z Płus hojnie ugościły wszystkich gości wieczoru. Był barszczyk z uszkami, pierożki i bigos, a stoły uginały się od tradycyjnych ciast, ciasteczek, racuszków i innych smakołyków. Po koncercie i poczęstunku zespół muzyczny „Face love” zaprosił wszystkich do zabawy tanecznej. 
Film z koncertu dostępny jest na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/NOWaGazetaBilgorajska/videos/1202408836522330/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.