- Reklama -

- Reklama -

Kolędowali w Zamościu

„Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2016” miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Do przeglądu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – 28 zespołów, 4 duety i 70 solistów z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jurorzy – Wiesława Badach, Ewa Lisak, ks. Krystian Bordzań, Marian Szewera i Władysław Swacha – mieli nie lada zadanie wysłuchać i ocenić wszystkich uczestników.

Wśród laureatów Spotkań znaleźli się także przedstawiciele powiatu biłgorajskiego. W kategorii „Przedszkola” wyróżnienie otrzymał zespół „Milusińscy” z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie (opiekun Elżbieta Skotnicka). Dzieci zaśpiewały kolędę „Przylecieli aniołowie”. – Zaśpiewana kolęda spodobała się publiczności, która nagrodziła małych artystów oklaskami. Występ został nagrodzony także przez jury, które przyznało naszym przedszkolakom jedno z trzech wyróżnień. W kategorii zespoły były to jedyne nagrody. Dzieci oraz ich rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. Po obejrzeniu występów solistów z różnych przedszkoli z Zamościa i okolic opiekunowie w nagrodę za udany występ zabrali dzieci do „Twierdzy” na zasłużony posiłek oraz wesołe harce w Sali Zabaw – opiekunowie relacjonują występ przedszkolaków z Tarnogrodu.

W kategorii „Szkoła podstawowa kl. IV-VI” Brązową Gwiazdkę zdobył Jeremiasz Osuch z Zespołu Szkół w Majdanie Starym. W kategorii „Gimnazja” zespół wokalno-instrumentalny z tejże szkoły otrzymał wyróżnienie. Skład zespołu to Przemysław Piela, Kuba Cios, Igor Kyc i Martyna Cios. Opiekunem zespołu i solisty była Ewa Pułapa.

- Reklama -

Wśród solistów w kategorii „Gimnazja” wyróżnienie wyśpiewała Karolina Więcław z Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju (opiekun Violetta Świerczyńska).

– Cieszymy się, że tak wielu młodych artystów wzięło udział w naszym konkursie i wszystkim serdecznie gratulujemy – podsumowują organizatorzy.

Relacja filmowa z dwóch dni konkursu autorstwa Andrzeja Szumowskiego jest dostępna w Internecie: http://mdk.zam.pl/GCMS/front/1/aktualnosci/xiv_spotkania_z_koleda_i_pastoralka_relacja_filmowa_cz_1

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.