- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolędniczy rekord w Stanisławowie

Takiego zainteresowania w 11-letniej historii Stanisławowskich Spotkań z Kolędą jeszcze nie było. W czwartek 14 stycznia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie w gminie Józefów wystąpiło aż 125 wykonawców.

Kolędniczy rekord w StanisławowieByli to młodzi artyści z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w gminach Aleksandrów, Krasnobród, Susiec, Zwierzyniec i Józefów. Jury oceniało ich występy solowe i zespołowe w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych, czyli dzieci w wieku od 3 do 6 lat, najwyższe oceny zebrała solistka Hanna Giełczyk z przedszkola w Józefowie oraz „Leśne skrzaty” ze Zwierzyńca i Aleksandrowa.

W kategorii wykonawców między 7 a 9 rokiem życia, pierwsze miejsce za występ solowy zdobyła Kornelia Terlecka ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym, drugie zajęła Wiktoria Bajan z SP w Majdanie Nepryskim, a trzecie Daniela Naklicka z SP Józefów. Jedyne wyróżnienie w tej kategorii wiekowej trafiło do Krystiana Szarowolca z SP Majdan Nepryski. Wśród zespołów jurorom najbardziej spodobał się występ „Słoneczek” z SP Kaczórki. Drugie miejsce przypadło „Gwiazdeczkom” z SP Majdan Nepryski, a trzecie „Kręciołkom” z Centrum Kultury w Zwierzyńcu.

- Reklama -

Bardzo zacięta była rywalizacja artystów 10-, 11- i 12-letnich, czego efektem są dwa drugie miejsca ex aequo i trzy wyróżnienia. Na pierwszą nagrodę zasłużyła Amelia Tracz z SP Majdan Nepryski, drugie otrzymały Natalia Świerczyńska z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu i Michalina Słupska z SP Stanisławów, a trzecią odebrał jej kolega Oskar Gierczak. Na liście wyróżnionych znaleźli się Dominika Radlińska i Aleksandra Bełz z SP Krasnobród oraz Kacper Mielniczek z SP Majdan Nepryski. W kategorii zespołów pierwszą nagrodę jurorzy przyznali 10. Drużynie Harcerskiej „Traperski krąg” z ZSP Susiec, a drugą duetowi Gabriela Fronc i Laura Ostromęcka również z Suśca.

W najstarszej grupie wykonawców w wieku od 13 do 16 lat pierwsza nagroda przypadła Mikołajowi Sosze z gimnazjum w Józefowie, drugą odebrała Iga Bartosik z Suśca, a trzecią Anita Kopeć z Majdanu Sopockiego. Jedyne wyróżnienie otrzymała Martyna Przytuła z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie. Za występy grupowe jury nagrodziło kolejno: zespół wokalny ZSO Krasnobród, duet Kaja Peć i Kacper Studnicki z SZS Józefów oraz duet Aleksandra Kozyra i Kamil Karbownik z ZSP Susiec.

Były też dwie nagrody specjalne, ufundowane przez Burmistrza Józefowa Romana Dziurę i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Hajduka, za najlepsze występy solowe i grupowe. Jedną otrzymał Mikołaj Socha z Józefowa, a druga trafiła do zespołu wokalnego ZSO w Krasnobrodzie.

Najlepsi wykonawcy po raz drugi w historii imprezy otrzymali specjalne kamienne statuetki, wykonane przez Tomasza Kukiełkę, a konkursowe przesłuchania uzupełniły występy Kapeli „Rzemyki” oraz zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z Górnik i Stanisławowa.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.