Automax

Kojce zastąpiły łańcuchy

Dzięki Biłgorajskiemu Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę" kilkadziesiąt psiaków z gminnego przytuliska w Józefowie znalazło kochający ciepły dom.

W Józefowie funkcjonuje przytulisko dla psów. Prowadzi je Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych w Józefowie – Spółdzielnia Socjalna. W sierpniu minionego roku, gdy przytulisko i władze gminy odwiedziły przedstawicielki Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę", postawiły sobie główny cel – znaleźć dom dla czworonogów. Do ich akcji przyłączyli się uczniowie LO im. ONZ, którym przewodziła Anna Dobraczyńska. Zaczęły się wyjazdy do przytuliska, a także akcje charytatywne mające na celu zbiórkę karmy. Nie zabrakło również działań mających na celu adopcję psów. Udało się. Liczba psiaków zmniejszyła się znacznie.

Kolejne dobre wieści płyną z józefowskiego przytuliska. Psy, które dotychczas były na łańcuchach, obecnie znajdują się w kojcach. Zmieniła się także lokalizacja przytuliska. Nie jest to już teren byłego wysypiska śmieci, a okolice miejscowej oczyszczalni ścieków.

Pod koniec lutego zwierzaki odwiedzili uczniowie LO im. ONZ  z grupy "ONZ pomaga zwierzętom" wraz z Anną Dobraczyńską, nauczycielką. Chcieli zobaczyć nowe warunki przebywania piesków w kojcach. Chcieli również dać im ciepłe jedzenie oraz wodę z olejem. Obecnie znajdują się tam cztery kojca. Ma być ich więcej. – Pieski nie są już w lesie przy wysypisku śmieci, ale przy oczyszczalni, niedaleko drogi. Kojce wyglądają na bardzo dobre, są osłonięte z trzech stron, podłoga jest drewniana i stoją na pustakach. Są też spore, więc na pewno jest już lepiej – informują miłośnicy zwierząt. Psiaki otrzymały sycące jedzenie. Niestety, skończyła się już karma przywieziona przez uczniów w grudniu. Obecnie w przytulisku są cztery psy: Niebieska, Brutus, Lulu i Ciatek.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.