- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kojarzycie kobietę ze zdjęcia? Udostępniajcie, przekazujcie, pomóżcie !

Wielka prośba o pomoc i apel. Pewnie do starszych mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Kojarzycie kobietę ze zdjęcia? To Cecylia Przygoda, łączniczka Armii Krajowej z oddziału ps . Parasol walczącej w Powstaniu Warszawskim również jako sanitariuszka. Niewykluczone, że jej rodzina, albo znajomi są z powiatu biłgorajskiego. Każdy kontakt się liczy. Kobieta jest pochowana na cmentarzu w Horyńcu Zdroju.

- Reklama -

Poszukujemy rodzinę Cecylii Przygody, wspaniałej kobiety łączniczki jak też sanitariuszki Armii Krajowej z Powstania Warszawskiego o ps . Oddział Parasol .Wszystkie osoby, które mogłyby coś na ten temat powiedzieć proszę  pisać na adres mailowy brotosyl@interia.pl.

Cecylia Przygoda przeżyła Powstanie Warszawskie. Przez jakiś czas mieszkała w spalonej Warszawie, ale Służba Bezpieczeństwa cały czas wzywała ją na przesłuchania i wraz z mężem i córką musiała ukrywać się w całym kraju. .

Rodowe nazwisko tej łączniczki to Polańczyk .Ur 01.04.1912 roku. Jej ojciec to Aleksander Polańczyk , matka Ewa Wacińska z domu . Cecylia Przygoda zmarła 09.10.1972 roku w miejscowości Horyniec Zdrój i jest pochowana na cmentarzu komunalnym w tej miejscowości .Szanowni internauci mam nadzieję że pomożecie odnaleźć tę rodzinę .- piszą do nas ludzie, którzy chcą uczcić pamięć Cecylii.

- Reklama -

-Żyje jeszcze jedna pani , która osobiście znała tą kobietę były bardzo zaprzyjaźnione i wraz ze swoją młodszą siostrą dość często spotykali się w miejscowości Horyniec Zdrój, oraz w Wolce Horynieckiej. Ta pani ma na nazwisko Janina Nepelska. .Jest to jedyny świadek tamtych wydarzeń – przekazał Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Roman.Zegarlicki.

Udostępniajcie, przekazujcie albo napiszcie. Ktoś kojarzy rodzinę, albo znajomych Cecylii Przygody? Piszcie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.