- Reklama -

Kogut za mało się świeci?

O tym, że plac przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury jest zbyt rzadko oświetlony mówił przewodniczący Przedmieścia Bukowskiego Jan Pułapa. – Są uroczystości związane z naszym miasteczkiem, chociażby Dni Tarnogrodu, dlaczego kogut przed ośrodkiem kultury się nie zaświeci? – pytał, dodając, że kogut jest traktowany jak godło Tarnogrodu i dlatego warto ten symbol bardziej eksponować. Przewodniczącemu nie podoba się również to, że nie świecą się także lampy na placu przed TOK. – Czy te lampy są tylko po to, żeby rdzewiały? Żeby w dzień były widoczne, a w nocy już nie? – dopytywał Jan Pułapa.  

Na spostrzeżenia przewodniczącego odpowiedziała dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Renata Ćwik mówiła, że podczas świąt czy Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej plac jest oświetlony. Dodawała, że oświetlenie placu jest związane z kosztami. Ale jeśli życzeniem mieszkańców jest, aby plac był oświetlony częściej, to potrzebne są dodatkowe fundusze. O tym mogę zdecydować tarnogrodzcy radni. Dyrektor zwróciła też uwagę na to, że żarówki w lampach często się palą i jest to dodatkowy wydatek. 

Dyrektor zaznaczyła, że pracownicy ośrodka kultury dbają, aby plac przed budynkiem prezentował się dobrze, dlatego zawsze nasadzają kwiaty, podlewają je i pilnują porządku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.