Szkolenie język ang/niem/ros

Kocie sprawy

II nagroda dla Gabrieli Turczyniak, wyróżnienie dla Magdy Czop, oraz nagroda specjalna dla Martyny Kniaziowskiej – tak zakończył się dla wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Kocie sprawy” – Zamość 2018.

Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 918 prac plastycznych, 239 prac fotograficznych z 89 placówek.

Komisja obradująca pod przewodnictwem Jerzego Tyburskiego – artysty malarza, dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, przyznała nagrody i wyróżnienia w kategoriach plastycznej i fotograficznej. Wśród najwyżej ocenionych prac plastycznych znalazły się trzy obrazy wykonane przez młode artystki z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.  Opiekunem artystycznym laureatek jest Anna Świca.

Dziewczęta z biłgorajskiego MDK oceniane były w kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gabriela Turczyniak (lat 14) za swoją pracę malarską zdobyła II miejsce, a jej koleżanka – Magda Czop (lat 16) otrzymała wyróżnienie. Nagrodę Specjalną przyznaną przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu uzyskała praca trzynastoletniej Martyny Kniaziowskiej.

Koty, na obrazach dziewcząt, to ich malarskie interpretacje wykonane w technikach malarstwa akrylowego i pasteli olejnych. Prace pokazują ich indywidualne spojrzenie na te fascynujące zwierzęta. Biały z czarnymi łatami, schowany wśród kwitnących maków i chabrów – to wizerunek kota namalowany przez Gabrysię Turczyniak.

Zielonooki, szarobury kot, szukający domowego ciepła, to z kolei przedstawienie kota autorstwa Martynki Kniaziowskiej.

Magda Czop, dzięki swobodzie operowania kolorem i twórczej kreacji przedstawiała kota niczym bajkowe, tajemnicze zwierzę.

W czwartek, 26 kwietnia 2108 r., w Galerii na Kamiennej MDK w Zamościu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe kubki.

Gratulujemy!

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.