- Reklama -

Kochasz zwierzęta? Możesz im pomóc!

– Miasto Biłgoraj nie dysponuje schroniskiem, przytuliskiem, a Stowarzyszenie Podaj Łapę nie ma możliwości przetrzymywania bezdomnych zwierząt. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do osób, którym nie jest obojętny los bezpańskich, porzuconych zwierząt o pomoc w znalezieniu im nowych kochających domów – apelują członkowie stowarzyszenia.

Zaoferowanie domu tymczasowego dla jednego z potrzebujących psów to wielka pomoc dla stowarzyszenia i ogromna satysfakcja dla opiekunów, którzy stają się częścią wspólnej walki z bezdomnością zwierząt. Dzięki domom tymczasowym bezdomne psy mają możliwość oczekiwania na swój nowy dom w najlepszych z możliwych warunków.

 

Na czym polega dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to nic innego jak nasze własne mieszkanie i my oraz wszyscy domownicy. W domu tymczasowym traktujemy tymczasowicza jak własnego psa, kota, sprawujemy nad nim opiekę, wychodzimy na spacery, leczymy, dajemy jeść, kochamy i dbamy do czasu znalezienia mu domu stałego. Najczęściej zwierzęta znajdujemy porzucone przy ulicy w rowie, lesie bądź w centrum miasta. Takie rozwiązanie daje psiakowi bądź kociakowi schronienie, poczucie bezpieczeństwa oraz szansę na zsocjalizowanie się z ludźmi.

 

Kto może dać dom tymczasowy?

Każdy, kto kocha zwierzęta, lecz z przyczyn np. wyjazdowych nie ma możliwości opiekować się zwierzakiem przez cały czas lub po prostu chce pomóc. Trzeba zdawać sobie sprawę, że każde zwierzę wymaga troski, poświęcenia, odpowiedniej ilości uwagi oraz czasu ze strony przyszłego opiekuna. Osoby, które będą zainteresowane taką formą pomocy, a posiadają już własne zwierzęta, powinny wiedzieć, jak wprowadzić nowego domownika do swojego domu, by żadnemu ze zwierząt nie stała się krzywda.

 

- Reklama -

Na jak długo tworzy się dom tymczasowy?

Dom tymczasowy nie ma ustalonych ram czasowych, wszystko zależne jest od tego, jak szybko zwierzę znajdzie stały dom. Może to trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Trzeba pamięta, że pies jest istotą żywą, która bardzo przeżywa zmiany, dlatego idealnym rozwiązaniem jest, by przez cały okres znajdował się pod opieką jednego opiekuna.

 

Jakie są obowiązki domu tymczasowego?

Opiekun ma za zadanie dbać o psa poprzez karmienie, zabawy, spacery. W żadnym wypadku nie oddamy psa na łańcuch oraz do kojca. Pies bądź kot przekazywany do domu tymczasowego jest odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony.

 

Stowarzyszenie Podaj Łapę przez cały okres pobytu psa w domu tymczasowym wspiera opiekunów materialnie (zapewniając odpowiednią karmę i leki). Niektórzy opiekunowie biorą na siebie część wydatków, co będzie dla stowarzyszenia ogromnym odciążeniem, ale oczywiście nie będzie to obowiązkiem.

 

Zainteresowane osoby, które są chętne pomóc, zapraszamy do przychodni WetMedical przy ul. Kościuszki 30 w Biłgoraju, wejście od ulicy Nadstawnej naprzeciwko MDK, po więcej informacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów: Marta – 501 149 566, Klaudia – 883 444 727, Marzena – 502 307 354.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.