- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kobiety zatruły się czadem

3 kobiety w wieku 28, 29 i 32 lat trafiły do szpitali z podejrzeniem zatrucia czadem. W pomieszczeniu budynku, w którym się znajdowały, strażacy stwierdzili stężenie tlenku węgla, który mógł ulatniać się w wyniku wadliwej pracy piecyka gazowego. W okresie grzewczym przypominamy o dokonywaniu przeglądów urządzeń i instalacji ogrzewających nasze mieszkania, domy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Biłgoraju, kiedy to w jednym z obiektów handlowych znajdowały się 3 kobiety, które źle się czuły. Kiedy dwie z nich nagle zasłabły, mąż jednej z nich natychmiast wezwał pomoc. Na miejsce skierowano policję oraz pogotowie, które udzielało pomocy kobietom. Wezwano również strażaków, którzy wykonali stosowne pomiary, wskazujące stężenie tlenku węgla w powietrzu.

- Reklama -

Z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla pogotowiem lotniczym do lubelskiego szpitala zabrana została 32-letnia mieszkanka Biłgoraja, natomiast 28-latka z gm. Biłgoraj oraz 29-latka z pow. niżańskiego trafiły na obserwację do szpitala w Biłgoraju. Według wstępnych ustaleń na miejscu, przyczyną wydobywania się niebezpiecznej dla życia substancji, mogła być wadliwa praca pieca gazowego.

 

W okresie grzewczym przypominamy o dokonywaniu regularnego przeglądu otworów kominowych i wentylacyjnych, a także sprzętu służącego do ogrzewania, aby nie dopuścić do zatruć tlenkiem węgla. Pomóc w wykrywaniu czadu mogą też specjalne czujniki. Nie lekceważmy własnego bezpieczeństwa.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.