- Reklama -

Kobiety w… liczbach

Urząd Statystyczny w Lublinie z okazji Dnia Kobiet przedstawia dane dotyczące kobiet w województwie lubelskim. W połowie ubiegłego roku w naszym województwie było aż 1 mln 100 tys. pań. Kobiet jest nieco więcej niż mężczyzn, bo 51,5 proc. wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny. Oznacza to, że na 100 mężczyzn przypada 106 kobiet.

W jakim wieku jest większość pań? Najwięcej jest takich, które mają od 15 do 64 lat. Dziewczynki do 14. roku to 13,9 proc. wszystkich kobiet. Więcej jest też kobiet w podeszłym wieku. Po 65. roku jest ponad 20 proc. populacji kobiet. 

Wiek przeciętnej statystycznie kobiety wynosi 42,2 lata. Jak długo żyją panie? 82,4 lata będą średnio żyć dziewczynki urodzone w 2015 roku. 

- Reklama -

Urząd Statystyczny wylicza, że kobiety teraz zawierają związek małżeński, mając 26,5 lat, a pierwsze dziecko rodzą w wieku 29,6 lat.

Czy kobiety są aktywne zawodowo? Wygląda na to, że tak. 43,8 ogółu pracujących to kobiety. Najwięcej pań jest zatrudnionych jako specjaliści, w rolnictwie, usługach i handlu. 

Czego pragną kobiety w dniu ich święta? Na to pytanie Urząd Statystyczny nie daje odpowiedzi…

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.