- Reklama -

Kobieta przygnieciona przez wózek widłowy

9 grudnia po godz. 8:00 w gminie Józefów, doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego 60-letnia kobieta została przygnieciona przez wózek widłowy.

Wczorajszego poranka w miejscowości Józefów doszło do tragicznego zdarzenia. 60-letnią kobietę przygniótł wózek widłowy. Zdarzenie to miało miejsce na terenie jednego z zakładów produkcyjnych znajdującego się w gminie Józefów.

Zarówno poszkodowana kobieta, jak i 59-letni kierowca wózka widłowego byli trzeźwi.
W wyniku tego zdarzenia 60-letnia kobieta została przewieziona do biłgorajskiego szpitala — informuje asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa KPP Biłgoraj.

Na szczęście sześćdziesięciolatka nie doznała poważnych obrażeń. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były również przez Inspekcję Pracy.
W celu zapobiegania niepożądanym skutkom obsługi wózka widłowego każda osoba, która nim kieruje, powinna dostosować się do założonych odgórnie zasad BHP. Obejmują one kilka bardzo istotnych kwestii, a mianowicie: pełnoletniość, dobry stan zdrowia potwierdzony świadectwem lekarskim, ponadto ukończony kurs na wózki widłowe. Osoba na stanowisku kierowcy tego sprzętu powinna być przeszkolona w kierunku instrukcji użytkowania i konserwacji wózka.
Aby zapobiec wszelkim wypadkom z udziałem wózka widłowego, należy zapoznać się ze wskazówkami zarówno dla operatorów wózka widłowego, jak i dla pracowników magazynowych. Przede wszystkim osoba, kierująca wózkiem powinna zachować odpowiednią odległość od przechodniów, nie zdejmować pustych palet z regałów, utrzymywać kontakt wzrokowy z pracownikami magazynu oraz używać sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

- Reklama -

Tym razem w gminie Józefów poszkodowana na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń

Zdjęcie poglądowe

J.P.

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Leszek 39 mówi

  Przeszkolona przez kogo i na jakiej podstawie prawnej.

 2. abc mówi

  99% tego typu wypadków to nie z winy operatora wózków widłowych i tyle w temacie .Kto nie pracował na wózkach niech się nie wypowiada .10 lat temu w Belgii gdzie pracowałem na terenie firmy/placu nikomu nie wolno było wejść i przemieszczać się bez kamizelki ze względów bezpieczeństwa .

 3. Magdalena mówi

  Operatorowi nie wolno dokręcić nawet śrubki, jeżeli nie jest po kursie konserwatorskim i nie jest wyznaczony do tego na terenie zakładu.

  Jak macie pisać takie bzdury, byle szybciej opublikować artykuł, przed konkurencją, to idźcie pracować do budy z kebabem.

  1. zirytowany mówi

   Może Pani sama pójdzie do budy z kebabem pracować, o ile Pani tam już nie pracuje bo widząc taki pretensjonalny komentarz inaczej nie można wywnioskować niż karynizm i zawód matka na fb + roszczeniowość. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Słowo “przeszkolony” oznacza, że osoba została zaznajomiona z narzędziem pracy, jak się z nim obchodzić. Znaczenie przeszkolenia w konserwacji jest tutaj istotne, ponieważ operator powinien zwracać uwagę na wiele szczegółów składają się na sprawną pracę urządzenia. Pani nie musi wiele, bo przypilnować buły żeby się nie spaliła w opiekaczu to orangutan potrafi jak się go nauczy. Więcej pokory.

 4. Hubert mówi

  Hehe dwa zdania rozwijające tytuł i 30 wyciągniętych z kursu dla operatorów wózków … Kto to pisał?

 5. Ambroży mówi

  Nie piszcie bzdur że osoba kierująca wózkiem musi mieć uprawnienia do konserwacji. Uprawnienia do kierowania wózkiem nie uprawniają do konserwacji. Od tego są konserwatorzy. Zatrudnia się do tego przeważnie firmy zewnętrzne

  1. Kk mówi

   Czytaj ze zrozumieniem, przeszkolona to nie to samo co uprawniona

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.