- Reklama -

- Reklama -

Zginęła na Giewoncie od pioruna?

Znamy wyniki wstępnej sekcji zwłok kobiety z Biłgoraja, która była jedną z czterech ofiar uderzenia pioruna podczas burzy w Tatrach. Prawdopodobnie zmarła w wyniku obrażeń a nie od uderzenia pioruna.

- Reklama -

Wstępne wyniki sekcji zwłok dotarły właśnie do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. 46-letnia kobieta z Biłgoraja była jedną z ofiar tragicznych wydarzeń, do których doszło 22 sierpnia. Tego dnia w wyniku gwałtownej burzy piorun uderzył w Giewont. Podczas burzy został też ranny partner kobiety.

- Reklama -

– To jedyny przypadek wśród ofiar tego wypadku, w którym biegli nie są ostatecznie pewni przyczyny śmierci. W związku z tym będą musieli wszcząć śledztwo w tej sprawie, przesłuchać świadków, a nie będzie to łatwe, ponieważ te osoby pochodzą z różnych części kraju – mówi Barbara Bogdanowicz, szefowa zakopiańskiej prokuratury.

– Wszystko wskazuje na to, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń mechanicznych wynikających z upadku a nie porażenia. Na ostateczną decyzję w tej sprawie jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Potrwa to prawdopodobnie kilka miesięcy – dodaje Barbara Bogdanowicz.

 

   

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.