- Reklama -

Koło „Branży Leśnej” powstało przy Biurze Poseł na Sejm Agaty Borowiec

Koło skupia leśników oraz firmy leśne, które specjalizują się w prowadzeniu szeroko rozumianej gospodarki leśnej. Nasz region należy do najbardziej lesistych regionów kraju, z całą pewnością tego typu organizacje, grupy inicjatywne są potrzebne.

Jak zapewniają członkowie "Koła Branży leśnej" ich celem nie jest polityka, a jedynie dobro lasów oraz  ludzi z nim związanych. – Dla Pani Poseł będziemy stanowili bazę doradztwa strategicznego sektora Branży Leśnej zarówno od strony administracyjnej jak i od strony technicznej (wykonawczej). Nasi członkowie to specjaliści z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w gospodarce leśnej, a także inżynierowie leśnictwa. Obecnie brak jest tego typu organizacji, która by wypracowywała wnioski, analizy, opinie i dzieliła się z parlamentarzystami i instytucjami centralnymi – zapewnia nas Przewodniczący Krzysztof Rzeszutko, który jest jednocześnie właścicielem firmy leśnej. 

Za współpracę pomiędzy firmami leśnymi a Nadleśnictwami będzie odpowiadał jeden z zastępców Koła – Rafał Obszyński, właściciel firmy leśnej. – Obecnie nie jest tak różowo na tej płaszczyźnie, a niektóre sprawy są zamiatane pod dywan. Jestem przekonany, że rozmowa przybliża ludzi, mimo iż zajmują wysokie stanowiska państwowe i ich punkt widzenia zmienił się jednocześnie z punktem siedzenia – przekonuje.

- Reklama -

Z kolei drugi zastępca Leśniczy Andrzej Borowiec, będzie odpowiadał za współpracę i doradztwo w sferze ekologii leśnej, turystyki leśnej, historii i kultu religijnego na terenie lasów.

W Polsce lasy stanowią 1/3 terytorium naszego kraju. Mądre zarządzanie tymi zasobami przyczynia się do rozwoju firm związanych z branżą leśną, oraz rozwoju regionu, infrastruktury czego przykładem jest program Leśno- Samorządowy stworzony przez Dyrektora Generalnego LP Konrada Tomaszewskiego we współpracy z posłanką Agatą Borowiec.

 Warto zaznaczyć, że poseł Agata Borowiec jest członkiem Bractwa Leśnego. – Liczę na współpracę i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki leśnej – mówi poseł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.