- Reklama -

Klub z 40-letnią historią

"Victoria" Łukowa – Chmielek to drużyna z wieloletnią historią, powstała w 1977 roku. Na początku nosiła ona nazwę Ludowy Zespól Sportowy Łukowa, a pierwszym prezesem klubu był Stefan Garbacz.

W lipcu br. klub obchodził okrągły jubileusz 40-lecia. Uroczystości zaszczyciły swą obecnością osoby związane z historią i działalnością "Victorii" – założyciele, zawodnicy dawni i obecni, trenerzy i sympatycy, parlamentarzyści, wojewódzkie i okręgowe władze piłkarskie, władze samorządowe powiatu i gminy na czele ze starostą Kazimierzem Paterakiem i wójtem gminy Łukowa Stanisławem Kozyrą, sponsorzy i kibice. 

Obchody jubileuszu rozpoczęły się meczem. W towarzyskim spotkaniu zagrali byli piłkarze klubu i drużyna Policji. Mecz zakończył się remisem 1:1. 

- Reklama -

Jubileusz był także okazją do podziękowań za trud, za pracę i za poświęcony czas. Złotą Odznakę Honorową Lubelskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali Tadeusz Ćwik, Tadeusz Pisarczyk i Henryk Szymański. Odznakę srebrną LZPN otrzymali Zbigniew Krzechowiec, Stanisław Kozyra, Henryk Hyz, Stanisław Stelmach, Mariusz Leniart, Paweł Pieczonka, Jan Świst, Tomasz Iwaniec, Michał Szostak i Marek Hyz. Zarząd Okręgowy Związku Piłki Nożnej w Zamościu przyznał "Medale 40-lecia", które otrzymali: Janusz Kozyra, Wojciech Peć – prezesi drużyny, trenerzy – Zbigniew Pająk i Marcin Szoździński oraz piłkarze: Janusz Cencora, Stanisław Grzyb, Andrzej Garbacz, Mirosław Osuch, Bogusław Kozyra, Zdzisław Granda, Piotr Paluch, Zbigniew Wurszt, Grzegorz Goch, Stanisław Szpinda. Za wieloletnią współpracę, pomoc oraz znaczący wpływ na rozwój Stowarzyszenia Piłkarskiego "Victoria" Łukowa – Chmielek podziękowano także sponsorom.

W dalszej części jubileuszu odbył się kolejny mecz. Tym razem zawodnicy Victorii zmierzyli się na boisku z Hetmanem Zamość. Gospodarze wygrali 2:0.

Imprezie towarzyszył darmowy plac zabaw dla dzieci, można było skorzystać z usług gastronomicznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.