- Reklama -

Klub Seniora będzie świętował

Klub Seniora „Złoty wiek” kończy 10 lat. W najbliższą niedzielę będzie świętował swój jubileusz.

Klub Seniora „Złoty Wiek” jest grupą głównie o profilu wokalnym. Obecnie liczy 18 członków, 8 mężczyzn i 11 kobiet. Zespół tworzą osoby o różnych profesjach, łączy je wspólna pasja śpiewania. Założycielem grupy oraz jej instruktorem jest Zdzisław Jurak, który z niesłabnącym zaangażowaniem zajmuje się organizowaniem pracy klubu, prób, spotkań, koncertów, sam pisze także teksty piosenek. W repertuarze grupy znajduje się muzyka rozrywkowa lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a także piosenki z dzisiejszych list przebojów. W wykonaniu członków „Złotego Wieku” można także usłyszeć piosenki religijne, wojskowe, patriotyczne, okolicznościowe.

 

W ciągu roku seniorzy z Klubu „Złoty Wiek” koncertują kilkanaście razy. Biorą udział w okolicznych festiwalach, m.in.: Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym, Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów w Zamościu, Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów w Puławach. Tradycją Klubu stały się styczniowe koncerty w kościele w Kraśniku Starym z okazji Przeglądu Kolęd. Obok wyjazdowych koncertów, Klub Seniora „Złoty Wiek” jest organizatorem biłgorajskich podwieczorków artystycznych, do udziału w których zaprasza inne kluby, grupy i zespoły.

Członkowie klubu bardzo gorąco zapraszają na swoje spotkania i próby wszystkich seniorów, szczególnie tych, którzy mają predyspozycje do śpiewania. Choć działalność klubu to głównie muzykowanie, warto wspomnieć, że przynależność do klubu to także sposób na zawiązanie i podtrzymywanie relacji koleżeńskich i przyjacielskich, sposób na ciekawe i kreatywne spędzenie wolnego czasu, możliwość wyjścia z domu.

 

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia zapraszamy do Biłgorajskiego Centrum Kultury na koncert z okazji jubileuszu. Początek o godzinie 15.00. Wystąpią zespoły, z którymi Klub Seniora pozostaje w serdecznych i przyjacielskich stosunkach. Na scenie letniej pojawią się zatem: „Złota Jesień” BCK, Ryszard Martyna z Janowa Lubelskiego, ZNP „Belferki”, Zespól Wokalny „Jubilat” z Kraśnika, Radzyniacy z Radzynia Podlaskiego, UTW „Retrospekcje”.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.