- Reklama -

Klub Integracji Społecznej do likwidacji

Klub Integracji Społecznej działający w Luchowie Dolnym (gm. Tarnogród) został zlikwidowany wraz z końcem 2019 roku. Funkcjonował 5 lat.

Klub Integracji Społecznej w gminie Tarnogród utworzony został pod koniec 2013 roku. Funkcjonowanie rozpoczął w 2014 roku. Działał w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych – Europejskiego Funduszu Społecznego. To one zapewniały funkcjonowanie Klubu.

- Reklama -

Pod koniec 2019 roku radni zlikwidowali klub. Uczestnictwo w klubie było dobrowolne i nieodpłatne. Uczestnikami były głównie  osoby długotrwale bezrobotne, kobiety pozostające poza rynkiem pracy, osoby niepełnosprawne, osoby uzależnione po okresie leczenia odwykowego, matki samotnie wychowujące dzieci czy mniejszości etniczne i narodowe.– W związku z brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych uczestników do aktywnego  uczestnictwa w zajęciach reintegracji zawodowej i społecznej w ramach działalności klubu, spadkiem ilości osób w gminie Tarnogród niezdolnych do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy zanikła społeczna potrzeba mieszkańców gminy Tarnogród skorzystania z pomocy przed wykluczeniem zawodowym – argumentują władze gminy.

Do zadań klubu należały głównie: reintegracja zawodowa i społeczna uczestników przy współpracy z PUP w Biłgoraju, prowadzenie doradztwa psychologicznego, pedagogicznego, prawnego i zawodowego, organizowanie działań o charakterze terapeutycznym i edukacyjnych,  prowadzenie działalności samopomocowej w zakresie zwiększenia aktywności społecznej.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Michał mówi

    Widzicie ludkowie moi mili takto jest. nasze pienaidze które wplacamy do unii wracaja do nas w postaci smiesznych programow. a to jakis klub a to jakies szkolenie ato inna glupota. I czy wykorzystamy czy nie i tak sie rozejda. Bo kazdy po drodze na nas zarobi a to co zostanie czyli grosze trafiaja do nas aale po co. zamiast klubu nie lepiej chodnik zrobic albo oswietlenie poprawic albo nowy dywanik polozyc. potrzeb jest wiele trzeba tylko robic to z głowa. wydawanie pieniedzy najakies smieszne rzeczy jest głupie. przykład. prosze bardzo siłownie pod szkołami gminami na placach zabaw. juz sie pojawiły za grube tys zl. I co. A nico. sa bo sa ktos wymyslił wzial kase ktos zrobił wział kase ktos postawił i kasa poszła. moze w lecie jeszcze ktos zajrzy ale wiosna jesien i zima nikt. No ipo co? jeden madry wojt tłumaczył tak. Daja wiec trzeba brac. Ale nie za darmo przeciez daja i nie swoje ale nasze kase. Wiec co to za dawanie. Moze czas najwyzszy wyjsc z jakas inicjatywa i zajac sie wazniejszymi sprawami. Ale po co? nie lepiej siedziec sobie na stołku i kasa sama wpada co miesiac. Tylko za to i az za to bo przeciez to taka ciezka opraca jest. W naszym regionie jest potencjał ale co z tego. Nikt nawet nie pomysli zeby go wykozystac. nic sie tutaj nie dzieje. poniekad to zrozumiale gdyz biedni jestesmy i nie stac nas na nic w sumie. Jak cos rzuca to robimy. Ale w taki sposób to tymi biedakami zostaniemy na zawsze. smutek ogarnia jak sie pojedzie w inny regioni widzi jak tam sie cos dzieje cos buduje cos poprawia naprawia ruch. A tutaj tylko cisze słychac. no i małe podjazdowe wojenki o stołki, albo wojednki odwetowe tez o stołki. Tym sie zajmuuje ta dobra zmiana. Szkoda ze uciekła do brukseli i tam przynosi wstyd nam zwykłym ludziom. Ale kogo zwykli ludzie interesuja. liczy sie władza i kasa. i to sie r aczej nie zmieni

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.