- Reklama -

- Reklama -

Kliknął w link i stracił prawie 19 tysięcy

32-latek chciał sprzedać przez Internet telefon i wszedł w podesłany mu przez oszustów link. W efekcie podstępu z jego konta „zniknęło” prawie 19 tysięcy złotych.

- Reklama -

Wczoraj do policjantów zgłosił się 32-latek z powiatu biłgorajskiego, który kilka dni wcześniej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Za pośrednictwem znanego komunikatora skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. Podesłała mu link, za pośrednictwem którego miał otrzymać pieniądze. Mężczyzna po wejściu w link został przekierowany na stronę z listą banków. Wybrał swój bank, a następnie, sądząc, że loguje się do  bankowości elektronicznej, podał między innymi numer karty bankomatowej. Okazało się jednak, że zamiast otrzymać przelew, z jego konta przelano prawie 19 tysięcy złotych. Mężczyzna zgłosił sprawę w swoim banku i powiadomił policjantów, którzy teraz szukają oszustów.

Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych nam przez nieznajomych! Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


młodszy aspirant Joanna Klimek

- Reklama -

4 Komentarze
 1. HM mówi

  przykre

 2. gracz mówi

  Trzeba być totalnym idiota …przy sprzedaży podawać numery karty …

  1. Maks mówi

   Masz rację.

 3. Antyk mówi

  To jeszcze się ludzie na to nabierają?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.