- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Klaudia z Biłgoraja pokonała całą Polskę! (foto)

Nazywa się Klaudia Andrychiewicz i jest uczennicą szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Możliwe, że jeszcze nie znacie. Ale oto wspomniana Klaudia wyprzedziła właśnie ponad 700 uczestników i zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla szkół podstawowych, organizowanym przez Tauron w ramach pikników edukacyjnych przeprowadzanych w różnych województwach Polski!

- Reklama -

Tematem przewodnim rywalizacji było hasło: Malujemy wiatr. Pierwszy etap konkursu odbył się w październiku w Biłgoraju. Już wtedy praca Klaudii została zauważona i zakwalifikowana do dalszego etapu.Teraz okazało się, że jest niemal najlepsza w całej Polsce.

Oprócz nagród indywidualnych dla laureatów ( tablet i bilety do Energylandii), finałowe prace ( ich reprodukcje) znajdą się na turbinach wiatrowych – jako symbole odnawialnych źródeł energii.

Dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju ma podwójny powód, żeby zacierać ręce z sukcesu swojej uczennicy. Raz, że duma, a dwa – Klaudia zdobyła nagrodę pieniężną dla swojej szkoły! „Piątka” zarobi na sukcesie uczennicy 2 tysiące złotych.

Poniżej kilka zdjęć z galerii prac w Katowicach i finału na katowickim Rynku Głównym.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Janosik mówi

    Zajęła II miejsce więc nie pokonała całej Polski

  2. Q mówi

    I to niby te najlepsze pracę?! sorry ale ani to ładne ani interesujące

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.