- Reklama -

Klasyki PRL w Biłgoraju

15 maja (w niedzielę) pod Urzędem Miasta w Biłgoraju odbyło się Biłgorajskie Spotkanie Klasyków PRL. Można było zobaczyć samochody i motocykle z poprzedniej epoki. Były przejażdżki i konkursy. 

Spotkanie połączone było z festynem charytatywnym. Zbierano środki na pomoc dla małej Igi. Dziewczynka cierpi na padaczkę lekooporną. Obecnie ma 15 miesięcy. Już w 4. miesiącu życia pojawiły się u niej pierwsze napady padaczkowe. Teraz ma je kilka razy dziennie. Każdy atak padaczki utrudnia prawidłowy rozwój dziecka. Mimo codziennej rehabilitacji i podawania 3 silnych leków nadal ma problemy z koordynacją ruchową i wiotkością całego ciała: nie siedzi, nie chodzi, nie umie utrzymać główki. Do tej pory rodzice Igi nie mieli nadziei, ale pojawiła się szansa wyjazdu do niemieckiego ośrodka pod Monachium – Vogtareuth Clinic, który specjalizuje się w leczeniu epilepsji dziecięcych. Sześciotygodniowa diagnoza połączona z hospitalizacją kosztuje 32 tysiące euro (ok. 150 000 zł). Pobyt w klinice umożliwiłby Idze postawienie prawidłowej diagnozy przez wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów oraz dobór odpowiedniej metody leczenia, co pozwoliłoby dziewczynce na prawidłowy rozwój.

- Reklama -

 Dziewczynce można pomóc:

 wpłacając na konto Fundacji Krok po Kroku 37 9585 0007 0010 0022 0220 0001 (w tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na leczenie i rehabilitację Igi Pawelec”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.