- Reklama -

- Reklama -

Kim są nowi wybrańcy z powiatu biłgorajskiego?

Wójt gminy Biłgoraj, do tego polski prawnik i urzędnik państwowy, oraz założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół Korchowa "Jedność Wsi", To troje nowych posłów Ziemi Biłgorajskiej. Poznajcie ich nieco bliżej, bo spędzimy razem z nimi przynajmniej cztery najbliższe lata. Wypada coś o nich wiedzieć, zanim wykażą się swoją wielką aktywnością i przedstawią czynami i konkretnymi dokonaniami.

- Reklama -

 

Marcin Romanowski

Urodzony 20 stycznia 1976 w Skrwilnie (woj. kujawsko-pomorskie) . Polski prawnik, polityk i urzędnik państwowy, doktor nauk prawnych, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2000) oraz podyplomowych studiów prawniczych (Magister Legum, LL.M.) na Uniwersytecie w Ratyzbonie (2002). Stypendysta Fundacji Konrada Adenauera na Uniwersytecie w Ratyzbonie (2000–2002), a także na uniwersytetach w Greifswaldzie i w Berlinie (2004–2005). Rozprawę doktorską pt. Własność w procesie rozliczeń z komunistyczną przeszłością. Studium teoretycznoprawne na przykładzie Niemiec po 1989 roku obronił w 2008 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na WPiA UKSW w Warszawie.

W wyborach samorządowych w 2002 ubiegał się bez powodzenia o mandat radnego Rady m.st. Warszawy z listy komitetu Julii Pitery. Ekspert tzw. komisji w sprawie Rywina (2003–2004). W latach 2005–2007 oraz 2015–2019 doradca ministra sprawiedliwości.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W 2016–2019 dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, 2016–2021 przewodniczący Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W 2018–2019 pełnił urząd Pełnomocnika Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji i Cyberbezpieczeństwa oraz ds. Funduszu Sprawiedliwości.

Od 2022 wykładowca w Instytucie Prawa Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Jest numerariuszem katolickiej organizacji Opus Dei.

Dania 4 czerwca 2019 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 

Wiesław Różyński

Urodził się w Biłgoraju w 1968 roku. Związany z Ziemią Biłgorajską, zamieszkały w Gromadzie. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dotychczas: wójt gminy Biłgoraj.W 2003 roku zdobył tytuł magistra administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1994 – 1995 oraz 1997 – 2001 był urzędnikiem w Urzędzie Gminy Biłgoraj.W latach 2001 – 2004 sprawował funkcję zastępcy dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. W latach 2004 – 2006 byłem zastępcą dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie.Od 2006 roku po dzień dzisiejszy pełni funkcję Wójta Gminy Biłgoraj.Od 1986 r. jest członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej w Lublinie.W latach 1998 – 2001 byłem wiceprzewodniczącym Krajowej Rady ZMW, a od 2004 r. sekretarzem Zarządu Krajowego ZMW.W latach 2001 – 2004 pełnił funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego ZMW w Lublinie. W latach 1998 – 2002 był Radnym Rady Powiatu Biłgorajskiego.Od 1988 r. jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadzie, a od 2007 roku pełni funkcję prezesa Gminnego Zarządu OSP RP w Biłgoraju.

W latach 2007 – 2009 był prezesem Klubu sportowego „Znicz” w Biłgoraju.
Jest głównym inicjatorem założenia Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”. Od 2007 r. do chwili obecnej jest Przewodniczącym Rady LGD „Ziemia Biłgorajska”.

W 2010 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a w 2015 roku Srebrny Krzyż Zasługi.

12 maja 2011 roku otrzymał statuetkę Lubelskiego Orła Biznesu a w 2014 roku statuetkę Diamentowego Orła Biznesu. Samorządowiec Roku 2013.

W 2019 roku z ramienia Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych.

 

Małgorzata Gromadzka

specjalista administracji publicznej, miejsce zamieszkania: Korchów Drugi (gm.Księżpol), członek Platformy Obywatelskiej. Urodzona w 1985 roku.

Studiowała na wydziale prawa i administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W 2016 została wybrana przewodniczącą rady działalności pożytku publicznego województwa lubelskiego. Jest to jej trzecia kadencja w radzie.Jest wiceprezesem KGW.  W 2010 została radna rady gminy Księżpol. Założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół Korchowa „Jedność Wsi”, członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Ziemi Biłgorajskiej „Budujmy przyszłość”.  Pracownik samorządowy Urzędu Miasta Biłgoraj, gdzie pracuje jako inspektor ds zdrowia.Wraz z mężem zajmuje się prowadzeniem certyfikowanego ekologicznego gospodarstwa rolnego.W 2018 roku startowała w wyborach samorządowych z list KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni. Nie uzyskała mandatu.  W wyborach Parlamentarnych w 2019 roku startowała  z list KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni. Nie uzyskała mandatu.

- Reklama -

17 Komentarze
 1. Robert mówi

  Czas na uprzejme donoszenie jakie to przewałki robił Romanowski z funduszem sprawiedliwości czy funduszem leśnym. Powiadam Wam, syćko wyjdzie, prędzej czy poźniej.

 2. mieszanka mówi

  Biłgoraj jest miastem mało kolorowym to PO i PSL zorganizuje różnorodność, którą dostaniecie za darmo
  tak jak inne państwa jednego dnia miasto dostało siedemnaście autobusów kolorowych radujcie się
  i oczekujcie gości.

  1. Grażyna mówi

   Nie strasz, nie strasz, bo się …….

   1. JA mówi

    Oj Grażyna nam się nadyma….

 3. otwórz oczy mówi

  Potrzebna jest wam kasa, no to przygotujcie sobie remizy. kluby, świetlice kgw byście mieli gdzie ulokować
  czarną płeć z niemiec. Miałeś durniu złoty róg doczytaj WESELE powodzenia w lokalizacji migrantów…….

 4. Jan mówi

  zobaczymy jak będą rządzić PO i lewica, jak będzie się żyło i wtedy zapłaczecie za PiS

  1. grzegorz mówi

   w tvpis już nie leje się żółć, a u ciebie jeszcze siła rozpędu?

 5. True mówi

  oj Beatka Beatka. A tak się starała, męża woziła na spendy do Zamościa, by robił za gapią jak Duda przyjechał w 2020 roku. Widziałem w TVP jak darł ryja dzień przed wyborami.
  Kolejny to ten naiwniak Grześ co się dał Piotrusiowi aferzyście nabrać.
  Śmiechu warte

 6. Pokrzywdzona mówi

  Byłam prześladowana w pracy przez rok. Na moje miejsce czekała pani z poparciem. Robili mi różne świństwa za pomocą pośredników.Odeszłam z pracy zniesławiona po wielu latach nienagannej pracy. Pora za to zapłacić. Sprawa jest w toku.

 7. dfghj mówi

  A ten Romanowski to przypadkiem nie od tych co tak Niemiec nienawidzą? -Absolwent podyplomowych studiów prawniczych (Magister Legum, LL.M.) na Uniwersytecie w Ratyzbonie (2002). Stypendysta Fundacji Konrada Adenauera na Uniwersytecie w Ratyzbonie (2000–2002), a także na uniwersytetach w Greifswaldzie i w Berlinie (2004–2005).

  1. Robert mówi

   jak Niemcy to tylko TUSK

 8. mieszkaniec miasta mówi

  Gratulację dla pani M.Gromadzkiej.Wreszcie mamy normalną pani poseł,Niech się pisowcy uczą z była posłanką co tylko się na tym dorobiła.Wreszcie przestaniemy się wstydzić poprzedników.

  1. Karo mówi

   ta pani niech dzieci wychowuje !! nie ma nic do powiedzenia . masakra

  2. Nina mówi

   Ja też gratuluję pani Małgosi. 🌹

 9. j23 mówi

  Romanowski nie jest z Biłgoraja tylko z pisu. A czy wyborcy znali jego życiorys. Studiował w Berlinie, pracę doktorską pisał na temat Niemiec, startował do rady W-wy z komitetu julii Pitery. Hahaha farbowany lis i hipokryta.

  1. Barbara mówi

   i ciekawe czy wiedzą kto go przyciągną do Biłgoraja tzn. do Aleksandrowa?

 10. Gdzie miliony? mówi

  pisiory dawać kasę na remizy, kluby i kgw! ludzie swoje zrobili. zobaczymy ile warte wasze obietnice!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.