- Reklama -

Kilometry pomocy (foto)

53 dzień w drodze to trasa Biłgoraj – Leżajsk. 21-letni rzeszowianin Adrian Beściak jest w trakcie 3. edycji akcji The Best Trip „W drodze po pomoc”. Adrian na wózku inwalidzkim jedzie przez całą Polskę, łącznie 2 313 kilometrów. Podczas wyprawy zbiera pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnej 8-letniej Karolinki Wolanin z Narola.
23 sierpnia Adrian przejechał przez nasz powiat. Jego trasa wiodła od Biłgoraja, poprzez Księżpol i Biszczę, do Potoka Górnego i dalej do granicy województwa. W Biszczy spotkała go miła niespodzianka – chwila przerwy i rozmowa z mieszkańcami i władzami gminy.
Na spotkanie z ekipą The Best Trip przybyła zastępca wójta gminy Bernadeta Cichorz. Dziękowała ona Adrianowi za wspaniałą postawę i przekazała mu symboliczny upominek. Także mieszkańcy Biszczy oraz uczestnicy projektu „Czas siodłać konie”, który realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej, mieli okazję zamienić z Adrianem kilka słów. Pomysłodawczynią całej akcji była wolontariuszka projektu.
To już trzecia wyprawa Adriana. Początek akcji „W drodze po pomoc” miał miejsce w 2014 roku. Rzeszowianin przejechał wtedy ok. 500 km w czasie 7 dni. W kolejnym roku było to już 600 km w czasie 12 dni. The Best Trip 2016 to ok. 2 300 km w czasie 54 dni.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.