- Reklama -

Kilometry cudem ubywały

Mieszkance gminy Turobin kilometry ubywały z drogomierza. Od ostatniego badania technicznego straciła ich 3 tysiące.

Funkcjonariusze policji w Czernięcinie Głównym (gm. Turobin) zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Za jego kierownicą siedziała 75-letnia mieszkanka gminy Turobin.

Podczas czynności policjanci skontrolowali stan drogomierza w tym pojeździe i stwierdzili, że zgodnie z zapisem ostatniego badania technicznego, które miało miejsce ponad miesiąc temu, stan licznika zmniejszył się o ponad 3 tys. kilometrów – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej komendy policji.

Nie był to jedyny taki przypadek. W sobotę miała miejsce kolizja w Korczowie. Jej przyczyną był niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. 24-letni kierowca opla najechał na tył samochodu marki peugeot, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Księżpol. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. Podczas działań okazało się, że w samochodzie marki peugeot nie zgadza się stan licznika. Zgodnie z ostatnim badaniem technicznym stan licznika zmniejszył się o prawie 250 km.

Policjanci będą ustalać, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Jeśli tak było, zgodnie z prawem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.