- Reklama -

Kilometry Caritas w Biłgoraju

 

 

  I ruszyli… ponad 50 wolontariuszy! Tak jak wcześniej było ogłaszane, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wyruszyli na ulice swojego miasta, aby z uśmiechem, życzliwością zaproponować, by przypadkowi przechodnie zrobili sobie z nimi zdjęcie. Wolontariusze tego dnia zrobili ponad tysiąc zdjęć. Przyjęliśmy, że każda fotografia będzie warta symboliczną złotówkę od sponsora. SKC wystosowało pisma do sponsorów zachęcające do wsparcia tej akcji. Niektórzy odpowiedzieli na ten apel i dokonali wpłaty określonej sumy na konto Caritas. Jest to nowatorska forma akcji i jedyna taka w Polsce! Pomoc z przeprowadzonej akcji otrzymają – za pośrednictwem Caritas – chore dzieci, którym NFZ nie refunduje leczenia. Na tej liście są m.in. Iga i Jasio z Biłgoraja oraz Martynka z Józefowa.

Wiele osób jest zdziwionych tą akcją. Nagle młodzi ludzie zatrzymują przechodnia i proponują coś zupełnie nowatorskiego. Okazuje się, że młodzi nie są żadnymi akwizytorami, nie wciskają reklam, nie proponują nowej pasty do zębów, lecz o dziwo chcą zrobić z tą osobą zdjęcie. Wielu po namyśle się zgadza.

- Reklama -

  Pomoc ludziom potrzebującym jest wymiarem naszego człowieczeństwa. Każdy pomysł, który daje wymierną szansę na to, by ktoś mniej cierpiał, zasługuje na rozważenie.

Zapewniamy wszystkich, którzy zaangażują się w akcję o jej szlachetnym wymiarze.

Zdjęcia pozostaną anonimowe, zabezpieczone i nie będą wykorzystane w żadnych celach publicznych.

Wierzymy, że pomaganie ludziom jest najszybszą drogą do sukcesu – zarówno ich, jak i tych, którzy pomagają.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.