- Reklama -

- Reklama -

Kilka tysięcy osób na koncertach w Józefowie (zdjęcia)

Mariusz „Oziu” Orzechowski z Hajnówki zdobył główną nagrodę konkursu wokalnego 29. Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Jury imprezy przyznało również nominację do 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, którą otrzymała Karolina Szeremeta z Wolicy Brzozowej.

- Reklama -

W konkursie wokalnym wzięło udział 6 wykonawców. Oprócz zwycięzcy Mariusza „Oziu” Orzechowskiego, drugą nagrodę odebrał duet „Kasia i Tomek” z Lublina, a pozostała czwórka zasłużyła na wyróżnienia. Poza Karoliną Szeremetą otrzymali je Agata Salitra z Warszawy, duet „Gajdosz & Małek” z Nowego Sącza i Szymon Zieliński z Ełku.

Uczestników tegorocznego konkursu oceniali – krytyk muzyczny Jan Poprawa z Krakowa, Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów oraz muzyk, dyrygent i aranżer Tomasz Momot.

Przed imprezą mieliśmy obawy, związane z pogodą, ale ostatecznie w sobotę były tylko przelotne opady, a w niedzielę deszcz pojawił się właściwie pod koniec ostatniego występu. Oprócz pogody dopisała również frekwencja. Szacujemy, że przez dwa dni bawiło się u nas kilka tysięcy ludzi, co można uznać za sukces tym bardziej, że w najbliższej okolicy w tym samym czasie odbywało się kilka konkurencyjnych imprez – podsumowuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie Beata Zaśko.

 

fot. MOK w Józefowie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.