Kierunek kod

Programowanie to umiejętność uważana za jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku. By zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany warto mieć przynajmniej podstawowe umiejętności programistyczne.

Mieszkańcy gminy Józefów będą mogli je zdobyć w ramach projektu „Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego”, który dzięki środkom z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej będzie realizować grupa nieformalna „Miłośnicy Książek”, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie.

Kodowanie – programowanie bywa obecnie nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się na rynku pracy. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale też w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi. Ucząc się programowania, lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

MBP w Józefowie zaprasza na warsztaty dla wolontariuszy, którzy później, raz w tygodniu przez całe wakacje, będą prowadzić zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. W powakacyjnych planach jest zaproszenie na zajęcia „Kierunek na kod” grup przedszkolnych i szkolnych oraz gra terenowa dla młodzieży „Zakoduj miasto”, a efektem końcowym ma być utworzenie „Klubu Młodego Programisty”.

Warsztaty dla około 15-osobowej grupy wolontariuszy odbędą się już w piątek 28 czerwca o 10.00, a zapisy chętnych odbywają się telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

W ten sposób miejscowa książnica może rozszerzyć swoją działalność edukacyjną i pomóc mieszkańcom w zdobyciu nowych umiejętności. Poza tym placówka chce pokazać, że dostrzega nowe trendy i jest otwarta na nowe wyzwania, by stać się miejscem zdobywania wiedzy, zyskać nowych użytkowników i być może przyczynić się do odkrycia zdolnych, młodych „koderów”.

Projekt „Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego” jest współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.