- Reklama -

- Reklama -

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

- Reklama -

 – Jeszcze trochę cierpliwości i wszyscy zapomnimy o utrudnieniach – mówi Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Obecnie na remontowanych odcinkach występują liczne utrudnienia w ruchu. – Na bieżąco staramy się informować prasę i instytucje publiczne o zamknięciach ulic w związku z układaniem nawierzchni asfaltowej – dodaje. 

Remontowane ulice miasta to strategiczne ulice dla rozwoju i funkcjonowania miasta powiatowego oraz rozwoju całego powiatu. Wniosek złożony został przez powiat w październiku 2015 roku, umowa o dofinansowanie z wojewodą lubelskim podpisana 17 marca 2016 r. 

urząd MArszałkowski projekt

Przebudowa ulic była niezbędna ze względu na ich stan techniczny. Należało także poprawić warunki bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Ulice miały zniszczoną nawierzchnię bitumiczną, w niektórych miejscach chodniki były uszkodzone lub w ogóle ich nie było. Nie był rozwiązany problem bezpieczeństwa rowerzystów. – Rozwiązanie tych problemów nie było możliwe bez kompleksowej przebudowy ulic i zmiany organizacji ruchu. Szczególną uwagę poświęca się skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Gen. Komorowskiego. Źle funkcjonuje stara wyeksploatowana sygnalizacja świetlna. Na ulicach objętych opracowaniem występowała duża wypadkowość. W ostatnich czterech latach miały tu miejsce 103 kolizje i wypadki – informuje dyrektor ZDP.

Na wszystkich remontowanych ulicach zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, wyremontowane będą chodniki, zatoki autobusowe i kanalizacja deszczowa. Powstanie nowe oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Na ul. Boh. Monte Cassino zostaną wydzielone i oznakowane pasy dla rowerzystów. Prace mają zakończyć się 31 października. 

Na wszystkich ulicach trwają także prace związane z inwestycją elektroenergetyczną realizowaną przez PGE S.A. Zamość. – Połączenie dwóch inwestycji jest uzasadnione technicznie, aby w przyszłości nie dochodziło do licznych przekopów chodników i nawierzchni. Likwidacja starych słupów betonowych poprawi estetykę naszego miasta. To są dwa duże przedsięwzięcia w jednym czasie, występuje szereg problemów organizacyjnych z tym związanych. W trakcie wykopów, rozbiórek nawierzchni i odkrywania sieci uzbrojenia terenu również mamy różne niespodzianki – wyjaśnia dyrektor Góralska. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Projekt, w ramach którego trwa przebudowa ulic, nosi nazwę „Poprawa dostępności komunikacyjnej ulic powiatowych Bohaterów Monte Cassino, Długiej, Gen. Komorowskiego, Bolesława Prusa oraz Bankowej i dróg wojewódzkich nr 835 i nr 858 w Biłgoraju”. W ramach tej inwestycji wyremontowane zostanie ponad 3 km dróg. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.