- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kierował trzymając … butelkę wódki między kolanami

47 – latek z biłgorajskiej gminy wkrótce stanie przed sądem. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go, gdy wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych, między kolanami trzymał butelkę wódki. Kompletnie pijanemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy i zabezpieczyli samochód.

- Reklama -

W sobotnie popołudnie po godzinie 17:00 policjanci biłgorajskiej drogówki na ulicy Krzeszowskiej w Biłgoraju zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Land Rovera, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Po zatrzymaniu do kontroli policjanci zauważyli, że kierowca między kolanami trzyma butelkę wódki, którą po chwili upuścił na podłogę. Za kierownicą siedział 47 – letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Jak potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Została również od niego pobrana krew do badań.

urząd MArszałkowski projekt

Policjanci zatrzymali należące do niego prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód. Teraz pijany kierowca stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet trzyletnia „odsiadka”. To nie wszystkie konsekwencje. Mężczyzna będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5 000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Natomiast zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca bieżącego roku oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec o przepadku należącego do niego pojazdu.

 

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (Policja)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.