- Reklama -

Kiermasz w muzeum

Pisanki, kraszanki, jajka dekorowane różnymi metodami, kolorowe kurczaki czy wiosenne kwiaty z bibuły, krepiny, włóczki to tylko niektóre propozycje twórczyń z powiatu biłgorajskiego, które zaprezentowały swoje rękodzieło podczas wielkanocnego kiermaszu. Można było nie tylko podziwiać efekty ich pracy, ale także zakupić stroik czy dekorację na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. W kiermaszu organizowanym wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej swoje prace zaprezentowały: Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego, Józefa Falusiewicz z Obszy, Janina Janda z Księżpola, Henryka Widz z Goraja, Stanisława Konieczna z Tarnogrodu, Beata Grzywna z Teodorówki oraz Dorota Pokarowska z Różańca. Biłgoraj reprezentowały Józefa Różańska, Teresa Nowińska-Kłosek, Diana Biszczanik oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

- Reklama -

– Pomysł zorganizowania kiermaszu wyszedł od jednej z naszych twórczyń. Pomysł się przyjął i już po raz drugi zapraszamy osoby z całego powiatu, które pasjonują się rękodziełem do prezentowania swoich prac podczas kiermaszu wielkanocnego. Oprócz tego organizujemy także kiermasz świąteczny, a w okolicy święta Mikołaja kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Już dziś zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału – mówi Celina Skromak, dyrektor GOK w Biłgoraju. 

Kiermasz stał się także okazją do pomagania Idze Pawelec z Biłgoraja. Na jednym ze stoisk dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony został na konto tej chorej dziewczynki. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.