Kiermasz i licytacje dla Mateuszka

Kolejne dziecko potrzebuje naszej pomocy. To Mateuszek z Biłgoraja. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy mu!

Mateuszek Feręc ma zaledwie pięć lat, ale w swoim życiu już wiele wycierpiał. Chłopczyk przeszedł kilka operacji, a niedługo czeka go przeszczep komórek macierzystych i kolejna operacja serca. Terapia ta jest bardzo kosztowna. Lekarze szacują, że przeszczep może kosztować nawet 50 tysięcy złotych.

Mateuszka wychowuje tata, który nie pracuje, ponieważ opiekuje się chorym synkiem. Jego sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów leczenia, a ojciec chłopczyka bardzo by chciał, żeby stan zdrowia jego synka chociaż trochę się poprawił.

O cierpiącym dziecku dowiedzieli się mieszkańcy Biłgoraja i Korczowa, którzy postanowili zorganizować akcję charytatywną już podczas najbliższej imprezy w Okrągłem. W niedzielę 2 czerwca na „Turnieju Wsi” w Okrągłem będzie prowadzona zbiórka na rzecz Mateuszka. Mieszkańcy wsi Korczów bardzo angażują się w pomoc, przygotowują stoiska z ciastami i różnymi przysmakami. Środki ze sprzedaży zostaną przekazane choremu chłopcu. Będzie także licytacja przedmiotów.

W akcję pomocy włączyło się także biłgorajskie koło Caritas, które zorganizuje zbiórkę podczas festynu.

W akcję może włączyć się każdy, dokonując zakupów lub przekazując coś na stoisko. Jeżeli ktoś chce pomóc Mateuszkowi i przekazać jakiś fant na licytację lub ciasto na kiermasz, to prosimy o kontakt telefoniczny: 721 285 022.

Pomóc Mateuszkowi można także, wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto Caritas:

61 1020 5356 0000 1802 0173 6941

z dopiskiem „Dla Mateusza z Biłgoraja”.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.