- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kielce, Lublin i Świdnik… Pracowity weekend spartan

Trzy imprezy pływackie odbyły się z udziałem naszych reprezentantów w miniony weekend. W sobotę najstarsi spartanie rywalizowali w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego (Kielce), młodsza grupa startowała w IV rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11 i 12 lat (Lublin). W niedzielę natomiast w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10 i 11 lat.

- Reklama -

Po raz pierwszy Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego zostały otwarte dla zawodników spoza tego województwa. Biłgorajscy pływacy 14 i 15-letni skorzystali z zaproszenia i w sobotę godnie reprezentowali nasz region na kieleckiej ziemi, zdobywając łącznie 10 medali. Warto podkreślić, że rywalizacja toczyła się w kategorii wiekowej junior młodszy 14-16 lat.

Najwięcej emocji było w Lublinie. Tam miała miejsce czwarta, przedostatnia runda ligi wojewódzkiej. Biłgorajanie przystępowali do niej, będąc na drugiej pozycji. Pod nieobecność podstawowych zawodników, będących na zgrupowaniu kadry województwa, spartanie utrzymali drugie miejsce, tracąc zaledwie 2 punkty do nowego lidera Lublinianki. Na trzeciej pozycji ze stratą 2 punktów znajduje się Olimpijczyk 23 Lublin. W ostatniej rundzie, która odbędzie się 5 grudnia na Aqua Lublin, zostanie wyłoniony zwycięzca ligi.

- Reklama -

Cała drużyna zasługuje na uznanie, a w szczególności Kornel Kulanin, Hanna Staszczak i Mateusz Grasza. Dwoje pierwszych spartan dwukrotnie stawało na podium, zajmując pierwsze i drugie miejsca w swoich startach.

W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 10-11 lat w Świdniku bardzo dobrze zaprezentowały się Patrycja Pieczykolan i Liliana Staroń. Pierwsza z naszych przedstawicielek okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw. Sukces ten zapewniła sobie zwycięstwem na 50 metrów stylem motylkowym i drugim miejscem na 100 metrów stylem grzbietowym. Wicemistrzynią województwa na 100 metrów stylem klasycznym została Liliana Staroń.
Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronach klubu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.