- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kiedy wybiorą sołtysów?

Obecnie w dwóch sołectwach gminy Józefów nie ma wybranych sołtysów. Na wybory nowych trzeba jeszcze poczekać.

- Reklama -

W dwóch sołectwach gminy Józefów (Hamernia i Brzeziny) nie ma sołtysów. Na wybory mieszkańcy muszą jednak jeszcze trochę poczekać. Kiedy można się ich spodziewać? Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Józefowie mówił o tym burmistrz Roman Dziura. – W tej chwili jest zakaz przeprowadzania tego typu wyborów ze względu na pandemię koronawirusa. Nawet gdy nie było formalnego zakazu zgromadzeń, nie chcieliśmy robić wyborów, ponieważ wśród mieszkańców jest dużo lęku, jeśli chodzi o udział w zebraniach. Musimy odczekać, aż te lęki zostaną ograniczone, aby ludzie mogli wziąć udział w zebraniu – wyjaśniał. Podał również prawdopodobną datę wyborów. Będą to miesiące wiosenne, być może kwiecień.

Brak sołtysa to jednak spore utrudnienia dla władz samorządowych. Nie ma komu roznosić m.in. nakazów podatkowych. – Musimy się „gimnastykować” we własnym zakresie. Trzeba roznieść nakazy podatkowe. Nie jest to proste, ponieważ są to dane dotyczące naszych mieszkańców. Posiłkujemy się naszymi pracownikami. Jest RODO i od strony prawnej jest to trudne, i nie możemy udostępniać danych. Sołtysi po wyborach są osobami uprawnionymi, aby te dane osobowe przetwarzać – mówił.

- Reklama -

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Zbyszek mówi

    Zróbcie wybory korespondencyjne. Zadzwońcie do pana Jacka (biuro ma w Biłgoraju) ma doświadczenie w tych sprawach on wam pomoże, pewnie gdzieś mu zostały karty do głosowania z wyborów prezydenckich to wam sprzeda po cenie makulatury.

  2. Czytelnik mówi

    Co za farmzaony? Przecież gmina wysyła pracownika i ten roznosi nakazy zgodnie z danymi adresowymi. Tak samo jak to by robił sołtys więc nie zasłaniajcie się jakimś „rodo”, bo to wymysł inteligencji brukselskiej. Pozatym na wsi prawie każdy każdego zna i wie jak sie nazywa, gdzie mieszka jaki ma numer telefonu jakim samochodem jeździ itp.
    A zawsze można pocztą wysłać nakazy tulko, że wtedy listonosz będzie widział dane osobowe a przecież „rodo”. 🙉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.