Automax

Kiedy rondo na Lubelskiej?

 

 

 "Protestujemy, ronda oczekujemy", "Chcemy, aby nasze dzieci bezpiecznie wracały do domu" – m.in. z takimi transparentami mieszkańcy Biłgoraja postanowili wiosną minionego roku wyjść na ulicę i walczyć o przebudowę skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną. Samorządowcy twierdzili, że o konieczności tej inwestycji nie trzeba ich przekonywać. Poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu miała nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety, nie udało się. Skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i ulicy Nadstawnej w Biłgoraju jest jednym z bardziej ruchliwych w mieście. W ostatnich latach doszło tam do kilkunastu kolizji i kilku wypadków. W 2011 r. zdarzyło się w tym miejscu 8 kolizji, w 2012 r. – 5 kolizji i 3 wypadki, w 2013 r. – 2 kolizje, w 2014 r. – 7 kolizji, w 2015 r. – 3 kolizje, w 2016 r. – 4 kolizje. Najtragiczniejszy wypadek wydarzył się 20 maja ubiegłego roku. 11-letnia dziewczynka została tam potrącona przez samochód. Wjechała rowerem wprost pod koła samochodu.

Ul. Lubelska i Nadstawna to ulice powiatowe. Nad rozwiązaniem problemu pracuje Zarząd Dróg Powiatowych. Samorząd miasta w połowie dołoży się finansowo do inwestycji. Jest szansa, że już niebawem poprawi się bezpieczeństwo na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Do 7 maja ma być gotowa dokumentacja techniczna przebudowy skrzyżowania. 

Jest to sprawa od kilku lat poruszana na zebraniach. Jest to skrzyżowanie bardzo niebezpieczne. Powiat zlecił opracowanie dokumentacji na przebudowę tych ulic. Ma tam powstać rondo. Dokumentacja ma być wykonana do 7 maja. Wówczas powiat ogłosi przetarg na wykonawcę. Nie wiadomo, czy ktoś zechce się podjąć tego zadania, bo jest trudno o wykonawców robót drogowych – mówi wiceburmistrz Michał Dec. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.