- Reklama -

- Reklama -

Kiedy przelewy 500+? Są nowe terminy

Od czerwca wypłatą wszystkich świadczeń wychowawczych 500+ będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podajemy nowe terminy płatności. Jest ich dziesięć w miesiącu.

- Reklama -

Każdy rodzic będzie mieć przypisany stały dzień płatności w miesiącu. Będzie to: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 albo 22 dzień miesiąca. Środki z 500+ powinny znaleźć się na koncie bankowym rodzica najpóźniej w wyznaczonym dla niego terminie płatności. Jeśli wypada w dzień wolny od pracy, to ZUS przeleje pieniądze wcześniej – ostatniego dnia roboczego przed tym terminem.

Raz ustalony dzień płatności będzie obowiązywał przez cały okres, na który ZUS przyznał świadczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Zakład przyzna 500+ już w trakcie trwającego okresu świadczeniowego. W takim przypadku pierwszą wypłatę prześle najszybciej jak to możliwe. Termin drugiego przelewu może być inny, ale od niego dzień płatności będzie już stały.

- Reklama -

Przydział terminu płatności odbywa się automatycznie, według zasady równomiernego obciążenia wszystkich dni wypłat. Swój termin płatności rodzic może sprawdzić w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczy wejść w szczegóły złożonego wniosku o 500+, wybrać dziecko i zajrzeć do zakładki „wypłaty i zwroty”.

ZUS przypomina, że wniosek o 500+ na bieżący okres wypłat warto złożyć do końca czerwca. Wtedy świadczenie będzie przysługiwało już od tego miesiąca. Rodzice z województwa lubelskiego złożyli na bieżący okres świadczeniowy wnioski o 500+ na ponad 311 tys. dzieci, w całym kraju – na ponad 6,5 mln dzieci. Obecny okres wypłat trwa od czerwca tego roku do maja 2023 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.