- Reklama -

- Reklama -

Kiedy DW 835 będzie w pełni gotowa? Władza dumna, mieszkańcy trochę mniej

Zaglądamy na ulicę Biłgorajską w Tarnogrodzie, przy słynnej już drodze wojewódzkiej 835, żeby zobaczyć czy są obiecane mostki, o które, przy naszym wsparciu, walczyli mieszkańcy. Po roku od deklaracji współpracy, wicemarszałek zapewnia, że sprawa jest załatwiona, a DW 835 to bezsprzeczna duma tej kadencji. Tyle, że mieszkańcy ulicy wcale nie otwierają szampana i nie do końca podzielają entuzjazm władz.

- Reklama -

Minął rok od burzliwego spotkania w sprawie mostków w Tarnogrodzie na ulicy Biłgorajskiej.  Pisaliśmy o tym TUTAJ

 

Przypomnijmy: W Tarnogrodzie od kilku lat trwał spór związany z budową zjazdów na drogę główną. Początkowo zaprojektowano 42 zjazdy, po czym przystąpiono do ich budowy i wykonano 15 zjazdów, a po jakimś…je rozebrano. Okazało się, że zaktualizowany projekt DW835 na odcinku ulicy Biłgorajskiej w Tarnogrodzie takowych zjazdów jednak nie przewiduje. Wtedy mieszkańcy zaczęli szukać pomocy we wszelkich możliwych instytucjach. Po kilku spotkaniach stanęło na 17 mostkach. W między czasie wrócono do planów budowy 5 mostków. Później był strajk i kolejne spotkania.

Pisaliśmy o tym TUTAJ: https://gazetabilgoraj.pl/strajk-w-tarnogrodzie-bardzo-nietypowy-foto/

Po roku czasu starań są mostki w Tarnogrodzie

 

Po roku od tamtych wydarzeń, na początku października, wicemarszałek Michał Mulawa zapewniał, że sprawa jest już załatwiona:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Zgodnie z moimi zapowiedziami, po rozmowach, które odbyły się w Tarnogrodzie, po otrzymaniu odpowiednich zgód od pana Wojewody i odpowiednich służb, realizujemy zjazdy w Tarnogrodzie w porozumieniu z mieszkańcami. To ostatnia uzupełniająca inwestycja, która na zmodernizowanej bezpiecznej, wygodnej drodze będzie realizowanawyjaśnia wicemarszałek Mulawa. 

Wicemarszałek: Ta droga to duma i największy sukces mojej kadencji

 

 

-Ta droga to jest duma tej kadencji samorządu, to jest największa inwestycja drogowa w tej kadencji samorządu województwa warta  178 mln  zł  – podkreśla wicemarszałek

 

 

Michał Mulawa tłumaczy, że to już ostatni odcinek drogi wojewódzkiej 835 w województwie lubelskim, który został wyremontowany.

 

-Ogromnie się cieszę, bo to dla mnie również osobista satysfakcja. Ta droga pomiędzy Biłgorajem a Tarnogrodem, to w mojej karierze najważniejsza inwestycja. Ja tą drogą dojeżdżałem do szkoły, bo pochodzę z Tarnogrodu.  Ale również mnóstwo mieszkańców  oczekiwało na tę inwestycję.  I wreszcie komfortowo i bezpiecznie można nią podróżować – zapewnia wicemarszałek Michał Mulawa

Działo w Tarnogrodzie przez ostatni rok

Czy mieszkańcy ulicy Biłgorajskiej w Tarnogrodzie są równie zadowoleni i dumni?

 

Bogusław Koś, który w tej sprawie od początku był głosem licznej grupy mieszkańców ulicy Biłgorajskiej w Tarnogrodzie, mówi nam, że…sprawa jest jeszcze nie do końca wyjaśniona. W telegraficznym skrócie streszcza nam, co działo się w sprawie mostków przez ostatni rok.

-Najpierw wybudowali te pięć mostków, które były efektem ubiegłorocznych spotkań. Następnie, w  listopadzie ubiegłego roku, dzięki wstawiennictwu wiceministra Marcina Romanowskiego, udało nam się spotkać w Wojewodą Lubelskim. W konsekwencji tego spotkania powstał projekt kilkunastu mostków, które wszyscy zaakceptowali. Jakiś miesiąc temu drogowcy przystąpili do pracy i poinformowali nas, że nie będzie mostku przy ścieżce rowerowej – mówi Bogusław Koś.

Do pełni szczęścia zabrakło…informacji

Mieszkaniec Tarnogrodu przyznaje, że budowa większości mostków, o których mówi wicemarszałek Mulawa, dobiega już końca, ale mieszkańcy Biłgorajskiej ciągle starają się o budowę mostku  przy ścieżce rowerowej. Mają żal do osób odpowiedzialnych za dokumentację i projekt, że nie  powiedziano im wcześniej na czym polega problem.

– Od Zarządu Dróg Wojewódzkich dowiedzieliśmy się, że tego mostku nie zaakceptowała policja. Znajduje się on bowiem przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną, która jest…wygonem w pole – tłumaczy Koś

Mieszkańcy wystąpili do Burmistrza o „zdegradowanie” kategorii tej drogi, by nie była już gminną. Wtedy budowa mostku była możliwa:

 

-Mamy żal, bo gdyby powiedziano nam o tym w lutym, to sprawa byłaby dawno załatwiona. A tak dalej musimy czekać…mówi Bogusław Koś

 

 

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Kuba mówi

  Taraz będę wyjeżdżać z tych mostków czym popadnie i wymuszać pierwszeństwo, bo co się będą zatrzymywać przecież mają C 330 lub fiata Seicento to mają pierwszeństwo

 2. Tarnogrod .Przebudowa drogi DW 835 mówi

  Przed remontem, przebudową DW 835 były konsultacje z mieszkańcami.Tuż przed rozpoczęciem prac przedstawiano plany Pracownik z mapami z planem przebudowy chodził po ulicy by mieszkańcy zapoznali się

  Wychodzili nieliczni .Nie było zainteresowania.

  1. Anonim mówi

   W tym przypadku mieszkańcy Biłgorajskiej przespali.

 3. Paweł Burczymucha mówi

  W tym przypadku winni są ci co tam się urodzili , wybudowali i mieszkają przy tej drodze. Kto tak naprawdę im pozwolił , narobili tylko problemów urzędnikom i fachowcom .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.