- Reklama -

- Reklama -

Katolickie liceum z Biłgoraja walczy o uczniów (foto)

Dzień Otwarty w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. To propozycja dla uczniów klas ósmych i ich rodziców, którzy za chwilę staną przed ważnym wyborem. Katolickie liceum, czy inna szkoła? A w katolickim było dziś tak.

- Reklama -

Co oferuje biłgorajski ‘Katolik’ absolwentom klas ósmych? –

Na rok szkolny 2023/2024 proponujemy absolwentom klas ósmych dwie klasy: klasa 1a będzie to klasa prawnicza z rozszerzonym językiem polskim, językiem angielskim i historią, zaś klasa 1b – psychologiczna da możliwość nauki rozszerzonego języka polskiego, jeżyka angielskiego i biologii lub geografii do wyboru. Jest to wyjątkowa alternatywa dla uczniów, którzy nie są do końca przekonani do nauki biologii, więc w tej klasie dajemy możliwość wyboru przedmiotu – mówi wicedyrektor szkoły, Maria Oleszek.

- Reklama -

I jak dodaje, Katolickie Liceum to przede wszystkim szkoła z wartościami:

– Nasza szkoła już ponad 20 lat funkcjonuje w wachlarzu szkół podstawowych w naszym mieście. Jesteśmy szkołą publiczną, nie mamy żadnych opłat za naukę, uczniowie uczą się tak, jak w każdym innym liceum. Jednak uczą się w takich warunkach, jakie oferują szkoły prywatne. Jesteśmy placówką kameralną, mamy fantastyczną kadrę pedagogiczną, mamy też wyjątkową lokalizację w sąsiedztwie sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Uczniowie uczą się w klasach, które nie przekraczają 30 osób, a nauka odbywa się w trybie jednozmianowym. U nas każdy uczeń ma możliwość rozwinąć swoje skrzydła, poznać siebie i wybrać, co jest dla niego w życiu ważne. Ze względu na mało liczna klasy nauczyciel ma możliwość indywidualizacji nauczania i współpracy z każdym uczniem. Ponadto mamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz rodzinną, życzliwą i przyjazną atmosferę, która zapewnia uczniom wszechstronny rozwój – tłumaczy wicedyrektor.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.