- Reklama -

Kasia jest już po badaniach

O Kasi Szcząchor pisaliśmy kilkakrotnie na łamach NOWej, m.in. w artykule "Pomóżmy Kasi!". Po raz pierwszy poruszyliśmy ten wątek na początku bieżącego roku, kiedy okazało się, że dziewczynka potrzebuje kosztownych badań i rehabilitacji. Jej rodzice dowiedzieli się, że czeka ją bardzo kosztowne leczenie w Niemczech. Pomimo zbiórek z 1 procentu, funduszy nie było wystarczająco dużo.

Z pomocą rodzinie przyszli przyjaciele. Na rzecz Kasi Szcząchor zorganizowano kilka akcji społecznych, m.in. kiermasze ciast, koncerty i zbiórki w szkołach. W końcu udało się uzbierać potrzebną kwotę i pod koniec czerwca dziewczynka mogła wyjechać do niemieckiej kliniki na badania. 

Kasia jest już po diagnozach. Niestety, potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia – nie ma możliwości operacji guza, gdyż umiejscowiony on jest w bardzo inwazyjnym miejscu. Lekarze jednak pokładają nadzieję w terapii farmakologicznej, która ma dać dobre efekty.

- Reklama -

Na razie dziewczynka przeszła operację nogi i korektę stopy. W sierpniu czeka ją turnus rehabilitacyjny. 

Kasia bierze także leki na obkurczenie guza. Czuje się po nich dość dobrze. Na listopad zaplanowano kolejną dawkę leków, koszt 12-dniowej kuracji wynosi 820 euro. Dziewczynkę czeka także kolejna, kontrolna wizyta w Niemczech. 

Trzymamy kciuki i życzymy Kasi dużo zdrowia. Dziękujemy także darczyńcom, bo to dzięki nim możliwe było wsparcie leczenia dziewczynki!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.