- Reklama -

- Reklama -

Kasa leży na chodniku. U kogo?

Są wyniki oceny wniosków Programu Chodnikowego w powiecie biłgorajskim. Po pieniądze do Starostwa Powiatowego zgłosiło się sześć gmin: Biłgoraj, Frampol, Tereszpol, Księżpol, Turobin i Józefów, który złożył dwa wnioski. Kto dostanie pieniądze na poprawę bezpieczeństwa i nowe chodniki przy drogach powiatowych w powiecie biłgorajskim?

- Reklama -

Wpłynęło 7 wniosków na łączny koszt około 3,5 mln zł i o łącznej niewnioskowanej wysokość  dotacji nieco ponad 1 mln zł. Całkowita długość chodników to około 4,6 km, a wartość dofinansowania przeznaczone na dotacje dla gmin z budżetu powiatu, to 1 mln zł – informuje wicestarosta Tomasz Rogala.

Wnioski wpłynęły od gminy Biłgoraj, Frampol, Tereszpol, Księżpol, Turobin i Józefów na dwa wnioski. -My prowadzimy prawdziwą ofensywę chodnikową. Chcemy by wszystkie większe miejscowości gminy Józefów miały wyremontowane ciągi dla pieszych i rowerzystów. My stawiamy na turystykę, więc dla nas szczególnie istotne jest bezpieczeństwo i komfort – podkreśla burmistrz Józefowa, Roman Dziura.

-W programie chodnikowym mamy konkretne kryteria, które pozwalają komisji ocenić wniosek. Jednym z takich kryteriów obok poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jest wpływ zadania na poprawę i wzrost atrakcyjności turystycznej naszego Regionu. Właśnie złożone przez gminę Józefów wnioski się w to doskonale wpisują – dodaje Andrzej Szarlip starosta biłgorajski.

Jak informuje Tomasz Rogala, do tej pory w trzech edycjach „Programu chodnikowego” powstało 15 km chodników, za łączną kwotę ponad 7,3 mln zł, przy wkładzie własnym powiatu w wysokości około 2,5 mln zł. -To się przekłada na konkretną poprawę bezpieczeństwa. niechronionych uczestników ruchu. Dowodem na to jest Raport o stanie bezpieczeństwa powaitu biłgorajskiego. Z informacji przekazanej przez Komendanta Powiatowego Policji, mamy twarde dane statystyczne, iż w roku 2021 nie doszło do żadnego wypadku z udziałem niechronionych uczestników ruchu, mówimy tutaj o wypadkach śmiertelnych, w latach poprzednich te statystyki były smutne. Dziś dzięki tym inwestycjom wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi – dodaje wicestarosta Rogala.

 

Poprzednie edycje programu chodnikowego zestawienie:
Edycja I, rok 2019:
– wartość zadań 1,6 mln zł, wkład własny powiatu 650 tys. zł, około 3,5 km chodników w gminach Biłgoraj, Księżpol, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol i Turobin.
Edycja II, rok 2020:
– wartość zadań 2,8 mln zł, wkład własny powiatu 822 tys. zł ponad 5,6 km chodników w gminach Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Księżpol, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol.
Edycja III, rok 2021:
– wartość zadań 2,8 mln zł, ponad 1 mln zł, ponad 5,6 km chodników w gminach Biszcza, Potok Górny, Tarnogród, Księżpol (dwie inwestycje), Tereszpol, Aleksandrów, Biłgoraj oraz Turobin.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

info/foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

1 komentarz
  1. Małgorzata mówi

    Panie Starosto tylko dbajcie później o te chodniki są brudne i zachwaszczone te , które wykonane zostały wcześniej. Na utrzymanie chodników brakuje pieniążków?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.