- Reklama -

- Reklama -

Karta urlopowa – czy jest obowiązkowa?

Programy online niosą coraz więcej udogodnień wśród zarządzania strukturami w firmach i przedsiębiorstwach. Ich etap wdrażania pozwala na szybkie przystosowanie firmy do danych usług zaimplementowanych w systemach internetowych. Z reguły programy, które były instalowane tylko na komputerach firmowych w infrastrukturze sieci wewnętrznej danej organizacji, zajmowały więcej czasu podczas ich wdrażania, a także wymagały znacznej ilości kosztów składających się na zakup serwerów i reszty akcesoriów. Dzisiejsze systemy chmurowe służące między innymi do rejestrowania godzin pracy czy też tworzenia grafików oraz wypełniania wniosków urlopowych są znakomitym sposobem na nowoczesną, zorganizowaną i prostą pracę w każdej firmie.

- Reklama -

Programy online do elektronicznego wypełniania wniosków o urlop!

W każdej firmie pracownik może wziąć sobie dzień wolny od pracy, a także dłuższy urlop, jaki mu przysługuje z racji wolnych dni, które ma do wykorzystania w ciągu całego roku. Wniosek urlopowy – czy prawo dopuszcza złożenie go w formie elektronicznej? Wypełnianie urlopu może odbywa się bezpośrednio na kartce, specjalnie przygotowanym formularzu, ale też w nowoczesny sposób, czyli za pomocą programów elektronicznych działających na przykład w chmurze internetowej. Przede wszystkim sposób udzielania pracownikowi urlopu z reguły jest określany regulaminem pracy w danym zakładzie. Są to wewnętrzne procedury, które ustalają jak powinno wyglądać wypełnienie urlopu. Kodeks pracy nie mówi jasno o tym, czy powinno się ubiegać o urlop za pomocą narzędzi online. W związku z tym ten rodzaj składania wniosków nie jest zabroniony.

Coraz więcej właścicieli swoich firm wdraża systemy online, które pozwalają na wprowadzanie do aplikacji przez pracowników wniosków urlopowych z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do Internetu. Pracownik może pracować zdalnie czy też w siedzibie firmy, logując się do systemu i wypełniając dane. Oprogramowanie do składania urlopów w Internecie działa w czasie rzeczywistym. Może być uruchamiane także na smartfonie czy też tablecie. Jest w pełni zabezpieczone protokołami szyfrowania, a więc nasze dane są pod dobrą opieką.

- Reklama -

Karta urlopowa – Uzupełnienie karty urlopowej w oprogramowaniu online

Proces wypełniania karty urlopowej w firmie w środowisku online jest bardzo łatwy. Na stronie https://inewi.pl/ możemy zapoznać się z oprogramowaniem do wprowadzania wniosków urlopowych, a także pobrać tam darmowy formularz potwierdzający udzielenie urlopu wypoczynkowego, urlopu okolicznościowego czy też macierzyńskiego. Wszystkie dokumenty są w wersji elektronicznej, wiec ich implementacja do programów online będzie bardzo łatwa. Karta urlopowa zazwyczaj zawiera pola takie jak: imię, nazwisko, stanowisko pracy, wymiar urlopu czy też dane określające liczbę wykorzystanych już wolnych dni przez pracownika.

Elektroniczne układanie oraz wypełnianie planów urlopowych z pewnością zautomatyzuje pracę w każdym przedsiębiorstwie. Pozwoli na zarządzanie wnioskami o urlop, a także umożliwi zaznaczanie urlopów i planowania ich na elektronicznym kalendarzu. Moduł obiegów dokumentów dostępny w systemie online będzie nie tylko przechowywał informacje dotyczące kart urlopowych, ale także pozwoli na przesyłanie przypomnień o wolnych dniach do każdego pracownika w danej firmie oraz umożliwi im edycję zaplanowanych już wolnych dni od pracy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.