- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Karolina znów najlepsza

Karolina Komada, uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej, laureatką konkursu "Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie". Miłe wyróżnienie, tym bardziej że dla Karoliny wcale nie pierwsze, a rywalizowali uczniowie z całego województwa lubelskiego. W sumie blisko pół tysiąca uczniów.

- Reklama -

Na terenie zespołu pałacowo-parkowego przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie” wraz z wręczeniem nagród laureatom i ich opiekunom. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Beaty Mazurek, posłanki do Europarlamentu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Głównym celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej i oddanie hołdu jej twórcom.

Wzięło w nim udział 467 uczniów z całego województwa, w tym 174 napisało utwory poetyckie, natomiast 293 wykonało prace plastyczne. Nagrodzonych zostało 12 prac: po trzy plastyczne i literackie w każdej z dwóch kategorii: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zostały one zaprezentowane na wystawie podczas uroczystości.

- Reklama -

Wśród zwycięzców znalazła się również reprezentantka powiatu biłgorajskiego. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej Karolina Komada, powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces i ponownie uzyskała tytuł laureata.

Jesteśmy pełni dumy i podziwu dla ogromnego talentu plastycznego Karoliny i życzymy jej dalszych sukcesów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.