- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt został Człowiekiem Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej!

Kierowca wyścigowy Karol Kręt został Człowiekiem Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej! Tak zdecydowali mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej i Czytelnicy, oddając swoje głosy w plebiscycie "Nowej Gazety Biłgorajskiej". Utalentowany kierowca wyprzedził pisarza Marka Króla oraz społecznik Marzenę Banach: - Takie lokalne wsparcie jest najcenniejsze, bo przecież ludzie mieli do wyboru także innych lokalnych kandydatów, których też znają - mówi nam Karol.

- Reklama -

Głosami czytelników Nowej Gazety Biłgorajskiej i mieszkańców zostałeś właśnie Człowiekiem Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej.

Serio?! Strasznie się cieszę. To dla mnie bardzo miłe i dziękuję za wszystkie głosy i dowody sympatii!

Zaskoczony? Bo wiedziałeś przecież, że jesteś wśród dziesięciu kandydatów.

Jestem bardzo zaskoczony. To jest przede wszystkim docenienie tego, co robię i tego wysiłku, jaki wkładam w treningi, przygotowania i starty na torach. Jestem bardzo dumny, bo to nie jest wybór dokonany przez trzy osoby i jakieś jury siedzące przy stoliku, ale najcenniejszy dla mnie wybór, czyli dokonany głosami mieszkańców powiatu biłgorajskiego i czytelników. Takie lokalne wsparcie jest najcenniejsze, bo przecież ludzie mieli do wyboru także innych lokalnych kandydatów, których też znają. Cieszę się, bo wśród kandydatów byli społecznicy, byli ludzie aktywni i ludzie od dawna dobrze znani w powiecie biłgorajskim.

Powiem Ci jeszcze jedno. Jak przystało na najszybszego kierowcę w powiecie biłgorajskim, wygrałeś to głosowanie ze zdecydowaną przewagą.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nie wiem, co powiedzieć, ale naprawdę jest mi bardzo miło. Jestem dumny z tego, skąd pochodzę i podkreślam to, gdzie tylko się da i gdzie tylko startuję. Tam, gdzie tylko mogę, to promuję i powiat biłgorajski, i Lubelszczyznę, bo od urodzenia jestem związany z Ziemią Biłgorajską. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że każdy z dziesięciu kandydatów, którzy byli w plebiscycie, robi dobrą robotę dla powiatu biłgorajskiego. W różny sposób, na różnych płaszczyznach, ale ważne, że skutecznie. To są bardzo ważne sprawy dla mieszkańców, więc cieszę się, że zostałem doceniony. Ale chciałbym też pogratulować innym kandydatom, bo należy im się szacunek. Kto działa społecznie na rzecz innych ludzi i na rzecz rozwoju powiatu biłgorajskiego, zasługuje na wielki szacunek. Jak zaczęło się głosowanie, to babcia wysyłała mi zdjęcia z wynikami i jestem dumny, że się udało.

- Reklama -

Piękne słowa młodego człowieka, który osiągnął już sporo sukcesów. Mam nadzieję, że na półce w domu znajdzie się miejsce na statuetkę Człowieka Roku Ziemi Biłgorajskiej?

Na pewno. Gdyby nawet nie było miejsca, to przełożę jakiś puchar delikatnie niżej. Statuetka na pewnie znajdzie się na honorowym miejscu.

Mocno jesteś zapracowany?

Bardzo mocno. Teraz jestem na etapie skupienia się i przygotowania do matury, bo do najważniejszego egzaminu w moim życiu zostało mniej już tylko blisko 40 dni. Ostatni egzamin maturalny zdaję 11 maja i tego samego dnia od razu lecimy na zawody. Kończę maturę i ze spokojną głową zabieram się za nowy sezon i za ściganie. Właśnie wróciliśmy z dwudniowych testów we włoskim Misano, na których pierwszy raz miałem okazję się przejechać moim nowym samochodem. To jest nowe Porsche 992 i jestem pod wielkim wrażeniem. Udało mi się dużo kilometrów zrobić, bo przejechałem blisko 800 kilometrów przez dwa dni. Troszkę samochód poznałem i jest mega szybki. Tylko zobaczymy, jak to wypadnie w konfrontacji do tego, czym pojadą inni kierowcy.

(…)

Cała rozmowa z Karolem Krętem i końcowe wyniki głosowania w plebiscycie na Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Messi mówi

    A co ten młodzik takiego osiagnał???

  2. Piotr mówi

    Gratulacje Karol. Zasługujesz na wygraną. oby to był początek serii wygranych również na torze:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.