- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt w elitarnym gronie kartingowców!

Karol Kręt wkroczył do czołówki światowego kartingu. W ostatnich tygodniach testował dla słynnego Sauber Motorsport i wszedł do pierwszej dziesiątki Europy podczas międzynarodowej imprezy International Trophy. Teraz szykuje się do mistrzostw świata serii Rotax.

- Reklama -

Mający na swoim koncie kilka spektakularnych sukcesów kierowca z Lubelszczyzny Karol Kręt wkracza na kartingowe salony. W ostatnim czasie testował dla słynnego Sauber Motorsport, z którym związany jest Robert Kubica oraz Orlen. Pod okiem włoskich i szwajcarskich inżynierów Kręt trenował na najlepszym sprzęcie w światowych rozgrywkach kartingowych.

Zespół Sauber Karting Team, do którego polski kierowca został zaproszony, to ekipa aktualnych mistrzów Europy, a Sauber Motorsport to jedyna organizacja w światowych wyścigach, która posiada swoje zespoły na wszystkich szczeblach od kartingu do F1 (Sauber jest właścicielem Alfa Romeo Racing Orlen).

- Reklama -

Tuż po testach na włoskim torze Adria Karol Kręt ruszył do Portugalii, by wziąć udział w imprezie Rotax International Trophy. Te niezwykle prestiżowe zawody zaplanowano na miesiąc przed Rotax Grand Finals, mistrzostwami świata kierowców Rotax, które odbędą się na tym samym torze. Karol wystartował w rywalizacji kategorii seniorskiej i w niezwykle trudnych deszczowych warunkach zdołał wejść do pierwszej dziesiątki światowej stawki kierowców. Fantastyczny wyścig finałowy w wykonaniu polskiego zawodnika teamu Strawberry Racing z Wielkiej Brytanii był kluczowy. Kręt jechał w finale jak natchniony, wyprzedzając w trakcie 13 okrążeń aż 20 rywali! Wejście do dziesiątki stawki Rotax International Trophy to niezwykły wyczyn, który został zauważony przez międzynarodowych obserwatorów.

W styczniu Karol Kręt wystartuje w Grand Finals, imprezie będącej zwieńczeniem sezonu serii Rotax na świecie. To jedna z najbardziej prestiżowych i uznanych imprez w światowym kartingu. Zawodnicy walczą w niej o mistrzostwo świata, a startują tam sami mistrzowie i wicemistrzowie wszystkich narodowych i międzynarodowych rozgrywek Rotax Max Challenge na całym globie. Już sam awans to tej imprezy jest wielkim sukcesem każdego kierowcy. Karol Kręt wystartuje w Grand Finals po raz trzeci w karierze.

Foto Miguel Araujo (Hellofoto)

- Reklama -

1 komentarz
  1. Takdlatoru mówi

    A tour w bilgoraju jak nie bylo tak nie ma wjechac nie wolno po co przeciez motosport to nie sport zarzadcy toru do dymisji!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.