- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt trenuje z mistrzem świata!

Najlepszy kierowca w powiecie biłgorajskim - Karol Kręt, jest już po pierwszych testach przed nowym sezonem. Na torze w niemieckim Hockenheim utalentowany Karol i Człowiek Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej w naszym plebiscycie, zapoznał się z nowym autem pod okiem mistrza świata. Jak pierwsze wrażenia? Opowiada Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

– Testy na niemieckim torze HockenheimRing bardzo konstruktywne. Udało nam się pojeździć we wszystkich warunkach pogodowych, tempo wyścigowe jak i kwalifikacyjne było bardzo szybkie więc dwa dni testowe wykorzystaliśmy maksymalnie. Sezon zapowiada się dobrze – mówi Karol.

Podczas testów trenerem kierowcy z powiatu biłgorajskiego był Dylan Pereira czyli zwycięzca sezonu 2022 w najbardziej prestiżowej serii Porsche Super Cup. To seria która ma swoje wyścigi razem z Formułą 1, dwie godziny przed wyścigiem F1.

- Reklama -

-Dylan pomógł mi bardzo dużo w zrozumieniu auta i jednak nie ma lepszego trenera w Porsche jak mistrz świata w tej serii. Ja w nowym aucie czuję się dosyć pewnie, muszę jeszcze trochę nauczyć się przy jakich ustawieniach auto zachowuje się najlepiej, ale to kwestia czasu. Muszę nabrać zaufania do tego auta, samochód którym ścigałem się w tamtym roku był bardzo nerwowy w zakrętach, a ten jest stabilny i teraz czas nauczyć się to wykorzystywać – dodaje utalentowany kierowca,który przygotowuje się właśnie do matury.

-Moje plany na ten sezon to pełna seria Porsche Sports Cup. W porównaniu z sezonem 2022 do moich dwóch wyścigów dochodzi jeszcze trzeci wyścig endurance, który trwa 100 minut i pojadę go na zmianę z drugim kierowcą którym będzie Robert Lucas – szef zespołu i były kierowca Porsche Super Cup – zapowiada Karol. 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.