- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt pojedzie w serii Porsche Sports Cup Deutschland

Kartingowiec Karol Kręt z Tereszpola wystartuje w nowym sezonie w barwach zespołu Forch Racing w samochodowej serii Porsche Sports Cup Deutschland. Kartingowy Mistrz Polski kończy tym samym karierę w małych wózkach i przenosi się do wyścigów samochodowych.

Karol Kręt w ostatnich latach należał do najlepszych zawodników kartingu w Polsce. Dwukrotnie wystąpił w Rotax Grand Finals, który jest finałem światowym tej serii, dwa razy zdobył puchar Polski i dwukrotnie stawał na podium Kartingowych Mistrzostw Polski.

- Reklama -

Wszedł do zespołu Orlen Team i ścigał się w barwach słynnego teamu włoskiego Birel ART na podwoziu sygnowanym przez Roberta Kubicę. Kręt wystąpił również w Kartingowych Mistrzostwach Europy oraz Kartingowych Mistrzostwach Świata. Teraz przeniesie się do wyścigów samochodowych i wystartuje w serii Porsche Sports Cup Deutschland w barwach zespołu Forch Racing pod okiem Roberta Lukasa. Naszego kierowcę zobaczymy w sześciorundowym cyklu na torach w Niemczech, Austrii i Włoszech.

Warto zaznaczyć, że Karol Kręt jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego ZSBiO w Biłgoraju, które z wyrozumiałością podchodzi do karier sportowych swoich uczniów. Dyrekcja i nauczyciele są zawsze przychylni rozwojowi i aktywności podopiecznych, czemu wielokrotnie dawali wyraz, wspierając ich choćby w mediach społecznościowych.

Kalendarz startów Porsche Sports Cup Deutschland w sezonie 2022
20-22.05.2022 Hockenheim Ring (Niemcy)
10-12.06.2022 Nurburgring (Niemcy)
22-24.07.2022 Red Bull Ring (Austria)
12-14.08.2022 Oschersleben Ring (Niemcy)
16-18.09.2022 Misano (Włochy)
14-16.10.2022 Hockenheim Ring (Niemcy)

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.