- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt po treningach w Hiszpanii

W grudniu w hiszpańskiej Walencji odbyły się pierwsze testy przez lutowymi imprezami Winter Cup, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Hiszpanii. W składzie Strawberry Racing, pojawił się pochodzący z Tereszpola Karol Kręt, który wystartuje w sezonie 2020 z angielską ekipą.

- Reklama -

Dwukrotny uczestnik Rotax Grand Finals Karol Kręt będzie w przyszłym roku kierowcą słynnego angielskiego zespołu Strawberry Racing. Karol miał okazję odbyć pierwszy trening z „Truskawkami” na torze w Walencji. Kręt jest bardzo zadowolony z hiszpańskich dni testowych.

– To bardzo fajne uczucie być w zespole razem z takimi kierowcami jak Guy Cunnington, Joe Turney, Aiden Neate czy siostry Babickove – mówi młody kierowca z Tereszpola. – Trochę się stresowałem, że będę odstawał tempem jazdy do innych, ale szybko się okazało, że moje obawy były niepotrzebne. Tych kilka dni było niezwykle owocnych i potrzebnych, żeby rozruszać się po dłuższej przerwie. Treningi były bardzo udane, temperatura około 20 stopni, słonecznie, i bardzo duża ilość kierowców, warunki prawie jak na zawodach – mówi Karol Kręt.

W ekipie Strawberry Racing trenowało dziewięciu zawodników. Oprócz wspomnianych również Belg Thomas Strauven oraz Brytyjczycy Dean MacDonald, Aaron Walker i Cian Shields. „Truskawki” mają bardzo mocny skład, który wystartuje w przyszłym roku w europejskich imprezach Rotax oraz IAME. W ekipie będzie również Karol Kręt, który jest kolejnym Polakiem ścigającym się w tym brytyjskim zespole.

- Reklama -

 – Bardzo jestem zadowolony z tych treningów – mówi Karol. – Szybko się dogadałem ze Stevem Armstrongiem, który zarządza zespołem. Trenowałem na nowym sprzęcie, miałem bardzo dużo zmian w ustawieniach. Mój inżynier wyścigowy był zadowolony, że potrafię szybko reagować na zmiany ustawień. Myślę, że to ważne w pracy podczas zawodów, które nas niebawem czekają – dodaje.

Przypomnijmy, że Karol Kręt wystartuje ze Strawberry w Rotax Winter Cup w Walencji oraz całym przyszłorocznym cyklu Rotax Euro Trophy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.