- Reklama -

- Reklama -

Karnawałowe spotkanie seniorów w Łukowej (film)

Obecnie trwający okres karnawałowy stał się sposobnością do zgromadzenia seniorów z gminy Łukowa na I Karnawałowym Spotkaniu Seniorów. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Wiesławy Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej. Nie mogło tam zabraknąć występów teatralnych, tanecznych czy wspólnego biesiadowania.

- Reklama -

15 lutego w sobotnie popołudnie zorganizowano spotkanie przeznaczone dla seniorów z Łukowej. Spotkanie było idealnym pomysłem, aby zgromadzić starszych ludzi, spędzić miło czas w atmosferze tańca i śpiewu. W programie I Karnawałowego Spotkania Seniorów znalazł się występ teatralny w wykonaniu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” z Lublina oraz prezentacje taneczne z zespołu dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

Organizatorzy spotkania są zdania, aby otwierać się na seniorów, inicjując tego typu spotkania, które także kiedyś były popularne na ziemi łukowskiej. Seniorzy powracając do dawnych czasów mogli porwać się do tańca polek czy walczyków, a także do wspólnego śpiewania dawnych łukowskich piosenek, typu „Podolanka”, „Świeć miesiączku”, czy „Gdybym ja miał orle”.

– I Karnawałowe Spotkanie Seniorów jest zaplanowane w ten sposób, że chcieliśmy tych ludzi zachęcić  do wspólnej zabawy. Rozpocznie się teatrzykiem ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Lublina, którzy przyjechali specjalnie dla naszych seniorów aby wystąpić z przedstawieniem „Pchła Szachrajka” . Natomiast później wystąpią nasze dzieci z programem tanecznym. Chcielibyśmy aby nasi starsi mieszkańcy pod wpływem tańców mogli włączyć się do wspólnej zabawy. Stworzyliśmy jako GOK śpiewniczki z tekstami dawnych pieśni łukowskich, które towarzyszyły m.in. pasieniu krów, przędzeniu czy darciu pierza – mówi Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej. –Ogromnie cieszę się, że jest zainteresowanie i przybyło tak dużo ludzi. Świadczy to o tym, że ludzie potrzebują takich spotkań. Będziemy zachęcać aby dzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, które znalazłyby zainteresowanie również wśród dzieci i młodzieży ­– dodaje.  

- Reklama -

Na spotkanie seniorów z Łukowej pojawił się gość specjalny – Swietłana Karczewska z Tomaszowa Lubelskiego, repatriantka z Kazachstanu, która przepięknie śpiewa i gra. Dzięki swojej charyzmatycznej osobowości zintegrowała łukowską społeczność i porwała wszystkich obecnych do wspólnego biesiadowania przy akompaniamencie akordeonu. Z jej inicjatywy powstał także konkurs na Super Seniora i Super Seniorkę.

Wszyscy seniorzy dzięki sobotniemu spotkaniu zostawili swoje troski i włączyli się do wspólnej zabawy jak za czasów swojej młodości rozśpiewanej i roztańczonej, pełnej życzliwości do sąsiadów i znajomych.

J.P.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Małgorzata 2 mówi

    Pochodzę z łukowej aczkolwiek nie mieszkam tam już kilkanaście lat to zgadzam się że niestety w łukowej tak było i tak zostało że dzielono mieszkańców na lepszych i gorszych w elicie pozostają nadal ci którzy są bogaci… Bardzo przykre że nawet kultura upadła w tej miejscowości i sprowadza się do kasy

  2. Małgorzata mówi

    Pomysł takiego spotkania jest godny pochwały. Szkoda tylko, że nie wszyscy Seniorzy zostali zaproszeni i zamiast łączyć dokonano kolejnego podziału. Przykre

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.