Kara za skok na plebanię

W święto Matki Boskiej Gromnicznej postanowił dokonać skoku na plebanię. Bezczelny oszust usiłował przechytrzyć księdza, podając się za policjanta, by dokonać tam przeszukania. Plan się nie powiódł. Wrócił do domu taksówką za którą nie zapłacił. Teraz za swoje zachowanie zapłaci odsiadką w więzieniu.

2 lutego br. w godzinach wieczornych dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który pojawił się na plebanii, podając się za funkcjonariusza policji i chciał sprawdzić pomieszczenia. Ponieważ jego zachowanie wzbudziło podejrzenia księdza, został wyproszony. Po niespełna godzinie policjanci ponownie otrzymali zgłoszenie o próbie włamania z plebanii znajdującej się w innej miejscowości. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że młody mężczyzna w rozmowie z księdzem skarżył się na trudną sytuację rodzinną, a następnie wybił szybę w drzwiach balkonowych budynku plebanii, nie wszedł jednak do środka, ponieważ został spłoszony przez księdza. Mężczyzna wsiadł do zaparkowanej w pobliżu taksówki i odjechał.

Policjanci ustalili kierowcę taksówki, którą poruszał się sprawca. Z rozmowy z taksówkarzem wynikało, że mężczyzna swoją podróż zakończył w województwie podkarpackim, w gminie Cieszanów, nie płacąc oczywiście za usługę. Niezwłocznie o powyższym zostali poinformowani policjanci z Lubaczowa. Następnie policjanci ustalili adres, pod którym przebywa mężczyzna. Pomimo wielokrotnych wezwań nikt nie otworzył drzwi, zapadła więc decyzja o siłowym wejściu do mieszkania.

Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę, który, jak się okazało, był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 35-latek wielokrotnie w przeszłości był karany za oszustwa, kradzieże i włamania. Teraz ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o przestępstwa przywłaszczenia i kradzieży. Miały one miejsce na terenie kilkunastu parafii na terenie województwa podkarpackiego oraz powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna został skazany na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Z mówi

    Pewnie nasi dzielni policjanci (zamkowi) powieszą Janosika za poślednie żebro.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.