- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Kantor z Biłgoraja alarmuje. Cios w wielu mieszkańców powiatu !

Kantory nie skupują od dziś koron szwedzkich i norweskich. Decyzja zapadła w trybie natychmiastowym: - To cios w wielu mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej, pracujących w Norwegii, czy Szwecji, a do pracy w Skandynawii, wyjeżdża naprawdę sporo osób z naszego powiatu. To ostatni moment, żeby ludzie uratowali to co zarobili - mówi nam Paweł Kidaj, właściciel kantoru obok piekarni "U Aniołka" w Biłgoraju. Co teraz?

- Reklama -

Kantor w Biłgoraju www.kantorbilgoraj.pl poinformował właśnie, że od dziś podobnie jak inne kantory w Polsce, przestaje  skupować korony norweskie, oraz korony szwedzkie: –  Jesteśmy również zaskoczeni tą informacją, która pojawiła się od banków z dnia na dzień i które również wycofują się z obrotu tymi walutami – tłumaczy właściciel biłgorajskiego kantoru.

Co się właściwie dzieje?

Grzegorz Wróbel

Kraje skandynawskie mocno kładą nacisk na wyeliminowanie gotówki z obrotu i pozostawienie tylko rozliczeń przez internet. Podobna sytuacja miała już miejsce zresztą w przypadku duńskiej korony.  Banki komercyjne w Danii zaprzestały importu DKK w gotówce, co spowodowało trudności z wymianą korony duńskiej w polskich kantorach. I teraz mamy tego efekt.

Czyli mieszkańcy pracujący w Skandynawii mają problem.

Mogą mieć i to spory. Banki zaskoczyły kantory dosłownie z dnia na dzień, bo wycofały obrót gotówkowy walutami z Norwegii i Szwecji. Nie informując wcześniej nikogo, nie dając żadnego czasu ani karencji.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Co to w praktyce oznacza?

Jeżeli ludzie nie zareagują szybko i zostawią gotówkę i te waluty w kieszeni, to obudzą się z ręką w nocniku i stracą bardzo wiele. Ciężka praca, wysiłek i wyjazdy zagraniczne pójdą na marne. Banki już horrendalnie podniosły prowizję, to o niczym nie informują klientów. Nie ma w ogóle żadnych komunikatów i ludzie zostaną na lodzie.

Tylko niektórzy wzruszą ramionami. Co wy w ogóle gadacie?! Co nas obchodzą korony norweskie czy szwedzkie, jak liczy się euro i dolar.

To absolutnie nie jest prawda. Nikt nie zdaje sobie sprawy ile osób w Biłgoraju ma gotówkę i waluty z tych państw. Bo pracuję na stałe, ale wyjeżdżają do pracy sezonowej właśnie do Skandynawii. To w tej chwili jeden z najlepszych i najpopularniejszych kierunków pracy w Europie. Norwegia, Szwecja i Szwajcaria, to są kierunki, gdzie do pracy jedzie najwięcej ludzi z powiatu biłgorajskiego. To jest cała masa w naszym regionie. W Biłgoraju w ciągu dwóch dni otrzymujemy setki telefonów od mieszkańców, bo gdzieś o tym usłyszeli.

To co teraz mają zrobić?

Haruje pan ciężko miesiącami, przywozi pan do domu korony norweskie lub szwedzkie i nagle okazuje się, że są warte o połowę mniej, bo ludzie zostali postawieni pod ścianą? A zdarzały się już podobne sytuacje w przypadku koron duńskich, bo z nimi była podobna sytuacja. Pozostaje ewentualnie wyjazd do jakiegoś innego kraju i desperackie szukanie okazji, żeby te waluty wymienić. Lub zostanie powrót do Szwecji, wpłata tej gotówki na konto i wtedy przelew do Polski.

A pan co radzi?

Udać się do banku PKO BP,  jeżeli ktoś nie ma to otworzyć rachunek. Wpłacić gotówkę do banku, tak żeby tam była. I czekać na ewentualną zmianę polityki banków. Ewentualnie wymienić przez kantor internetowy. Tylko też trzeba być czujnym i z wyobraźnią uważać na te internetowe platformy bankowe, bo one żerują na tym, żeby zarobić jak najłatwiej na klientach. Jeśli ktoś w Biłgoraju ma problem, to służymy pomocą, bo może mało kto wie, ale prowadzimy od 2014 roku, jedyny na Lubelszczyźnie kantor internetowy. Teraz zmuszanie ludzi na siłę do wymiany tych walut, jest bardzo słabe i nieuczciwe. Ważne, żeby zareagować i nie czekać z tym długo, bo można stracić dużo pieniędzy.

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Jacek mówi

  Co wy pierniczycie, że kantory zarabiaja na wyzysku ludzi???!!! To normalna działalnośc usługowa. Nikt nikogo do kantoru nie zaprowadza siła . Jak ktos chce wymienić walute to wybiera kantor i tyle. Jak nie ten to inny. Tak sąmo jest chcesz coś zjeść w restauracji, a czy ktos powie, że restauracje zarabiaja na wyzysku ludzi???
  Tylko kompletny kretyn albo nieuk mógł cos takiego napisac i pomyśleć.
  Kantor to normalna działałność gospodarcza tylko kupujue i sprzedaje walutę, a nie marchewkę albo kebaby.

 2. zapomniałem mówi

  Wielki Reset The Great RESET”. Książka Klausa Schwaba i Thierry Mallerta The Great RESET”.

 3. 997 mówi

  Pan Paweł chyba chcę szybko zarobić. Trochę to nie tak. Skoro tak jest to czemu chcę aby sprzedawać w jego kantorze

 4. Seba mówi

  na czym kantory zarabiają jak nie na tych ciężko pracujących ? tanio kupują od nich i drożej sprzedają waluty, państwo powinno przyjrzeć się tym internetowym kantorom , dla mnie bank to stabilizacja

  1. Ciekawy mówi

   Acha, czyli w/g ciebie banki nie zarabiają na różnicy kursów walut???

 5. sssss mówi

  „Tylko też trzeba być czujnym i z wyobraźnią uważać na te internetowe platformy bankowe, bo one żerują na tym, żeby zarobić jak najłatwiej na klientach. Jeśli ktoś w Biłgoraju ma problem, to służymy pomocą, bo może mało kto wie, ale prowadzimy od 2014 roku, jedyny na Lubelszczyźnie kantor internetowy”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.